• Dnes je: Pondelok 25. októbra 2021 meniny má Aurel

Do skoliotického tábora s Unionom už tetí rok zadarmo

Do skoliotického tábora s Unionom už tetí rok zadarmo

Cvičenie, plávanie, ale aj spoločenské hry a zábavné aktivity – to všetko čaká na deti, poistené v Unione, ktoré využijú prázdninový pobyt v Špecializovanej nemocnici pre ortopedickú protetiku v Bratislave.

24.5.2021 (Webnoviny.sk) - Cvičenie, plávanie, ale aj spoločenské hry a zábavné aktivity – to všetko čaká na deti, poistené v Unione, ktoré využijú prázdninový pobyt v Špecializovanej nemocnici pre ortopedickú protetiku v Bratislave.

"Letný tábor je určený pre deti so skoliózou a poruchami držania tela vo veku od 6 do 18 rokov. Vlani oň požiadalo asi 50 našich poistencov," hovorí Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Unionu.

Tábor sa začína v pondelok obedom, končí v piatok obedom a počas celého pobytu je zabezpečená strava a pitný režim. Zameraný je na nácvik správneho držania tela pod dohľadom špičkových odborníkov. Deti absolvujú rehabilitačný program v telocvični a v bazéne s individuálnou odbornou konzultáciou. "Dohľad nad priebehom pobytu zabezpečuje zdravotná sestra v spolupráci s lekárom a cviky, ktoré sa v tábore vaše dieťa naučí, určite využije aj doma pri ďalšej prevencii bolestí chrbtice," vysvtľuje Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia v Unione. V popoľudňajších hodinách sa deťom budú venovať animátori, ktorí ich iste zaujmú rôznymi spoločenskými a zábavnými hrami, súťažami, kvízmi, tvorivými dielňami a športovými aktivitami.

Ak svoje dieťa prihlásite do 15.6.2021, bude mať ako poistenec Union zdravotnej poisťovne zabezpečenú:

  • 100% zľavu z doplatku za animátorské a doplnkové služby a kompletnú úhradu hospitalizačného "skoliotického pobytu"
  • zľavu 31€ zo sumy za denný ambulantný "skoliotický pobyt".

Čo budete potrebovať k pobytu dieťaťa?

  • výmenný lístok od detského lekára na vyšetrenie vášho dieťaťa na ortopedickej ambulancii (ak nie je pacientom ŠNOP)
  • RTG dokumentáciu dieťaťa (ak nie je pacientom ŠNOP)
  • korzet (ak ho dieťa má)
  • lieky (ak ich dieťa užíva)
  • potvrdenie od lekára, že je dieťa zdravé (maximálne týždeň staré)
  • cvičebný úbor do telocvične a na von (plavky, uteráky, pyžamo, hygienické potreby, prezuvky, šľapky k bazénu – ako do tábora)

Viac informácií, termíny turnusov aj elektronické prihlásenie na tento pobyt nájdete tu.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie