• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Do programu Komunitné granty sa môžu zapojiť viaceré mestské časti Bratislavy, žiadosti treba zaslať do konca septembra

Do programu Komunitné granty sa môžu zapojiť viaceré mestské časti Bratislavy, žiadosti treba zaslať do konca septembra

V roku 2021 správna rada nadácie rozhodla, že prostriedky z pilotného programu Komunitné granty si rozdelia dva projekty, a to občianske združenie na zveľadenie komunitnej záhrady a občianske združenie, ktoré z grantu revitalizovalo okolie športoviska.

Nadácia Veolia Slovensko spustila druhý ročník programu Komunitné granty. Pre množstvo prihlásených projektov v prvom kole, ktoré sa zameriavalo len na bratislavskú mestskú časť Petržalka, sa energetická spoločnosť rozhodla pôsobenie rozšíriť a do projektu sa môžu zapojiť aj žiadatelia z mestských častí Dúbravka a Podunajské Biskupice.

Skvalitnenie komunitného života

„Program je opäť určený pre širokú verejnosť, neziskové organizácie, športové kluby, či školské zariadenia,“ uviedla pre agentúru SITA spoločnosť Veolia Energia Slovensko, ktorá je dodávateľom tepla a teplej vody v spomínaných bratislavských mestských častiach.

Pilotný projekt spustila firma v roku 2021 na najväčšom slovenskom sídlisku Petržalka. Organizácie, ale aj jednotlivci prihlásili do programu Komunitné granty viac ako 40 projektov na skvalitnenie komunitného života v Petržalke.


„Podpora komunitného života je pre nás dôležitá a snažíme sa hľadať možnosť, ako sa priblížiť a podporiť našich koncových zákazníkov. Myslím si, že práve tento program prináša skvelú príležitosť pre nás všetkých, aby sme sa vzájomne spoznali a dokázali spoločne zlepšiť život v Bratislave,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Veolia Energia Slovensko Peter Dobrý.


Na účasť v grantovej schéme je potrebné vyplniť žiadosť, ktorú záujemcovia nájdu na internetovej stránke nadácie www.nadaciaveolia.sk v sekcii Komunitné granty.

Bratislavské mestské časti

Vyplnenú žiadosť môžu záujemcovia zaslať elektronicky na adresu nadacia@veoliaenergia.sk. Termín na odovzdanie žiadostí je do 30. septembra 2023. Výška dotácie bude posudzovaná individuálne na základe zámeru projektu a jeho dopadu na rozvoj komunity.


Projekty, ktoré grant získajú je potrebné zrealizovať do konca roka 2024 a miestom ich realizovania musia byť už spomínané bratislavské mestské časti.

V roku 2021 správna rada nadácie rozhodla, že prostriedky z pilotného programu Komunitné granty si rozdelia dva projekty, a to občianske združenie na zveľadenie komunitnej záhrady a občianske združenie, ktoré z grantu revitalizovalo okolie športoviska.


O treťom prijímateľovi podpory rozhodla verejnosť hlasovaním na sociálnej sieti a stal sa ním športový klub s projektom na podporu športu u mládeže.


Nadácia Veolia Slovensko za posledných 10 rokov svojej činnosti podporila takmer 400 projektov sumou viac ako 850-tisíc eur.

Cieľom nadácie je podpora sociálnej pomoci rodinám a zamestnancom spoločností skupiny Veolia na Slovensku, ochrana a zveľaďovanie životného prostredia, zachovanie prírodných a kultúrnych hodnôt, podpora zdravia, vzdelávania, vedy, telovýchovy a športu, podpora rozvíjania duchovných hodnôt, realizácie a ochrany ľudských práv alebo iných humanitných cieľov. Nadácia pôsobí na Slovensku od roku 2016.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie