• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Do priemyselného parku v Šalkovej mieri ďalší investor, počíta s vytvorením desiatok pracovných miest

Do priemyselného parku v Šalkovej mieri ďalší investor, počíta s vytvorením desiatok pracovných miest

Nový objekt so skladom a výrobou plánuje v banskobystrickom priemyselnom parku Šalková vybudovať súkromná firma CTPark Banská Bystrica, spol. s r.o., so sídlom v Bratislave.

Podľa zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), sú predpokladané náklady na realizáciu 12,5 miliónov eur.

V rámci navrhovanej činnosti sa v trojzmennej prevádzke počíta s vytvorením približne 87 pracovných miest.

Má ísť o miesta výrobných a manipulačných pracovníkov, technicko-hospodárskych pracovníkov, pracovníkov v administratíve a operátorov skladu.

„Účelom navrhovanej činnosti je vybudovanie výrobno-skladového halového objektu so súvisiacim zázemím pre potreby ľahkej priemyselnej výroby, skladovania a manipulácie s tovarom v rozsahu nadväzujúcom na skladovanie tovaru. Prevádzka výrobno-skladovej haly je v tomto projektovom riešení zameraná na skladovanie bežného spotrebného tovaru, látok a komponentov bez rozdielu sortimentu, s výnimkou skladovania nebezpečných látok,“ uvádza sa v zámere s tým, že plocha areálu predstavuje viac ako 35-tisíc metrov štvorcových.


Spoločnosť CTPark Banská Bystrica, spol. s r.o., bola založená v novembri 2021 so základným imaním 7 500 eur českými spoločnosťami CTP Invest, spol. s r.o. a CTP Property Czech, spol. s r.o., so sídlom v Humpolci. Firma CPT Invest sa špecializuje na navrhovanie, výstavbu a správu obchodných parkov.

Investičný projekt Šurany Industrial Park získal osvedčenie o významnej investícii

Investičný projekt „Šurany Industrial Park“ získal osvedčenie o významnej investícii. V stredu o tom rozhodla vláda.

Ako v materiáli konštatuje Ministerstvo hospodárstva SR, projektom by sa mala zabezpečiť príprava strategického územia určeného na umiestnenie nových investícií v oblasti priemyselnej výroby, služieb, výskumu a vývoja a následne aj podmienky na vznik nových pracovných miest v okrese Nové Zámky.

„Cieľom investičného projektu je príprava strategického územia „Šurany Industrial Park“ s plánovanou výmerou 476,55 ha, ktoré bude situované vo viacerých bezprostredne susediacich katastrálnych územiach okresu Nové Zámky,“ informuje ďalej rezort.


Kabinet taktiež schválil finančné prostriedky na prípravné práce a projektovú dokumentáciu. Celkovo by mal rezort hospodárstva do konca júna tohto roka dostať takmer 2 mil. eur.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie