• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Do Michaloviec prichádza kapitán lotyšskej reprezentácie a bronzový medailista z MS 2023 (video)

Do Michaloviec prichádza kapitán lotyšskej reprezentácie a bronzový medailista z MS 2023 (video)

Daugavinš prispel k historickému bronzu pre Lotyšov na svetovom šampionáte troma gólmi a štyrmi asistenciami v desiatich dueloch.

14.9.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový klub HK Dukla Ingema Michalovce priviedol do svojho extraligového A-mužstva známeho lotyšského útočníka Kasparsa Daugavinša, ktorý doviedol národný tím ako kapitán k zisku bronzových medailí na tohtoročných majstrovstvách sveta.

Ako Zemplínčania uviedli na svojom webe, o príchode 35-ročného centra rokovali niekoľko mesiacov a dúfajú, že nastúpi za "líšky" hneď v prvom zápase novej sezóny.

Hráč najvyššieho kalibru

"Ako sme spomínali pred podpisom Chasea Pearsona, posledné importské miesto sme chceli obsadiť rozdielovým hráčom. Aj napriek tomu, že limit zahraničných hráčov máme naplnený, s Kasparsom Daugavinšom sme boli v kontakte posledné mesiace a šanca na uzavretie takéhoto obchodu sa neodmieta. Sme nesmierne radi, že sa nám podarilo dohodnúť na podpise zmluvy na dve sezóny.

Získali sme hráča najvyššieho kalibru a lídra mužstva, ktorý by nás mal vedieť potiahnuť v kritických momentoch sezóny," povedal o novom hráčovi skaut Dukly Július Koval, citoval ho klubový web.

Daugavinš má bohaté skúsenosti

Bola to jeho jedenásta účasť na MS, zúčastnil sa aj na troch olympijských turnajoch. V reprezentačnom drese odohral už viac ako 200 stretnutí. Rodák z Rigy bude pôsobiť na Slovensku premiérovo.


Kaspars Daugavinš má na konte 98 zápasov so ziskom 15 bodov v zámorskej NHL za kluby Boston Bruins a Ottawa Senators, ktorá ho draftovala v roku 2006 z 91. miesta. So záložným tímom Binghamton Senators sa stal v roku 2011 víťazom AHL. V Európe absolvoval viac než 400 duelov v ruskej KHL, no zahral si aj vo Švajčiarsku a Nemecku. S tímom HC Servette Ženeva triumfoval v Spenglerovom pohári v roku 2014.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie