• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Do kanadského premiéra Trudeaua hádzali demonštranti štrk, nesúhlasia s jeho predvolebnou kampaňou

Do kanadského premiéra Trudeaua hádzali demonštranti štrk, nesúhlasia s jeho predvolebnou kampaňou

Kamienky zasiahli aj dvoch ľudí cestujúcich v autobuse pre médiá.

7.9.2021 (Webnoviny.sk) - Demonštranti hádzali do kanadského premiéra Justina Trudeaua na jednej zo zastávok jeho predvolebnej kampane štrk. Politik sa vracal z návštevy pivovaru v Londone v provincii Ontário a chystal sa nastúpiť do autobusu, keď na neho začali padať kamienky. Neutrpel žiadne zranenia, informuje spravodajský portál BBC.

Trudeau v lietadle po incidente novinárom povedal, že ho štrk mohol zasiahnuť do ramena. Prirovnal to k incidentu, keď na neho v roku 2016 žena hádzala tekvicové semiačka.

Spravodajská relácia CTV National News informovala, že kamienky zasiahli aj dvoch ľudí cestujúcich v autobuse pre médiá, no ani oni neutrpeli zranenia. Líder opozičnej Konzervatívnej strany Erin OToole incident označil za „nechutný“.

Trudeau vyhlásil v polovici augusta predčasné voľby v nádeji, že sa mu podarí získať väčšinovú vládu pre jeho stredoľavú Liberálnu stranu. Jeho kampaň však narúšajú demonštrácie proti povinnému očkovaniu proti ochoreniu COVID-19 a ďalším obmedzeniam. Zhruba pred týždňom musel Trudeau zrušiť predvolebné zhromaždenie po tom, čo podujatie narušil dav rozhnevaných demonštrantov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie