• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

Do funkcie štátneho tajomníka Remišovej ministerstva vymenovala vláda pedagóga Dušana Veliča

Do funkcie štátneho tajomníka Remišovej ministerstva vymenovala vláda pedagóga Dušana Veliča

Jeho vymenovanie prichádza po tom, ako na vlastnú žiadosť z postu odstúpil Vladimír Ledecký.

14.4.2021 (Webnoviny.sk) - Novým štátnym tajomníkom ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie sa stal vysokoškolský pedagóg Dušan Velič. S jeho vymenovaním na návrh šéfky rezortu Veroniky Remišovej súhlasila v stredu 14. apríla vláda na svojom rokovaní.

Vymenovanie Dušana Veliča do funkcie štátneho tajomníka ministerstva investícií prichádza potom, čo na vlastnú žiadosť 7. apríla odstúpil Vladimír Ledecký (Za ľudí), starosta Spišského Hrhova (okres Levoča) a podpredseda strany Za ľudí, ktorý sa vrátil do parlamentu.

Dušan Velič sa narodil v roku 1966 v Žiline, aktuálne žije v Bratislave. Je vysokoškolským pedagógom, vedcom a chemikom na Prírodovednej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Okrem vyučovania okolo desiatich chemických predmetov viedol viac ako desať projektov.

Má za sebou vyše 200 prezentácií a viac ako 60 publikácií. Počas svojej kariéry spolupracoval aj s firmami ako Volkswagen, U.S. Steel, Škoda či Continental. V rokoch 2012 až 2016 bol predsedom predstavenstva Technologického inštitútu A. Ruprechta.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie