• Dnes je: Štvrtok 11. augusta 2022 meniny má Zuzana

Do bránky Colorada sa vo finále play-off postaví Kuemper, štart Burakovského a Pointa je stále otázny

Do bránky Colorada sa vo finále play-off postaví Kuemper, štart Burakovského a Pointa je stále otázny

Hokejisti Colorada Avalanche budú mať v nedeľu v Tampe druhú príležitosť spečatiť zisk tretieho Stanleyho pohára v klubovej histórii.

26.6.2022 (Webnoviny.sk) - V nedeľňajšom šiestom dueli tohtoročného finále play-off zámorskej NHL by mohli obom mužstvám opäť chýbať hráči zo základnej zostavy.

Colorado Avalanche, ktoré vedie v sérii hranej na štyri víťazstvá 3:2 na zápasy, sa možno bude musieť vo štvrtom stretnutí za sebou zaobísť bez útočníka Andreho Burakovského.

Tampa Bay Lightning zrejme opäť nebude môcť počítať s útočníkom Braydenom Pointom, ktorý tiež nehral v ostatných troch súbojoch.

Jeho stav posudzujú

"Jeho stav posudzujeme na dennej báze. Cestuje s nami, takže si myslím, že je tam šanca, že nastúpi. Možno bude v zostave," povedal o Burakovskom hlavný tréner Colorada Jared Bednar.

K dispozícii by mal mať aj útočníkov J.T. Comphera a Valerija Ničuškina. V bránke opäť dostane prednosť Darcy Kuemper pred Pavlom Francouzom.

"Vďaka nemu sme sa dostali až sem. Máme v neho dôveru, to sa nezmenilo," uviedol Bednar na margo Kuempera.

Zranenie Pointa

Burakovsky rozhodol úvodný zápas finále gólom v predĺžení (4:3). V druhom dueli (7:0) si pripísal asistenciu, ale potom ho predčasne opustil po zásahu pukom od obrancu Tampy Victora Hedmana.

Na nasledujúce dve stretnutia na Floridu neodcestoval a nehral ani v piatom zápase v Denveri. Point sa zranil v prvom kole play-off proti Torontu Maple Leafs, po 10-zápasovej absencii sa vrátil na prvé dva finálové duely. Celkovo vynechal 13 z ostatných 15 súbojov, v predošlých dvoch play-off bol vždy najlepším strelcom "bleskov".

Skóre Tampa Bay

Tampa Bay zvíťazila v tomto play-off zatiaľ vo všetkých troch zápasoch, v ktorých čelila vyradeniu. Celkovo triumfovala v štyroch takýchto dueloch za sebou, čo dokázala ako druhý tím v histórii NHL po Chicagu Blackhawks z rokov 2013 a 2014.

Od roku 2020 majú "Bolts" v play-off bilanciu 20 víťazstiev a dve prehry v stretnutiach, ktoré nasledovali po prehre.

Zatiaľ jediný tím v histórii, ktorý otočil finálovú sériu z 1:3 na zápasy, bolo Toronto v roku 1942 proti Detroitu Red Wings. Vo zvyšných 35 prípadoch vždy uspelo mužstvo, ktoré viedlo.


Najčítanejšia najnovšia správa

Cestovný ruch po pandémii ožíva a na Slovensko sa vracajú zahraniční turisti, medzi TOP destinácie patrí Bratislavský kraj

cestovny ruch po pandemii oziva a na slovensko sa vracaju zahranicni turisti medzi top destinacie patri bratislavsky kraj

Služby ubytovania v zariadeniach cestovného ruchu využilo v júni tohto roka 491-tisíc hostí. V medziročnom porovnaní mali hotely a ostatné ubytovacie zariadenia o 71 % viac návštevníkov.

Väčšinu návštevníkov tvorili Slováci

Bolo to však stále takmer o pätinu menej ako v rovnakom mesiaci pred pandémiou v roku 2019. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach v júni 1,2 milióna nocí, priemerná dĺžka pobytu bola 2,5 noci. Informoval o tom vo štvrtok Štatistický úrad SR.

Takmer 70 % návštevníkov tvorili domáci hostia, v hoteloch a penziónoch ich bolo v júni ubytovaných 334-tisíc, išlo o 1,4-násobný medziročný nárast.

V porovnaní s predkovidovým júnom 2019 chýbala už len necelá desatina domácich návštevníkov. Ich počet v ubytovacích zariadeniach už prekonal júnové hodnoty z rokov 2017 a 2018. V porovnaní s júnom 2019 bolo v hoteloch a penziónoch o 9 % menej Slovákov a o tretinu menej cudzincov.

Návrat zahraničnej klientely

Aj v júni pokračoval postupný návrat zahraničnej klientely, medziročne vzrástla 3,3-násobne a ubytovacie zariadenia navštívilo 157-tisíc cudzincov.


Vyšplhali sa tak na dvojtretinovú návštevnosť v porovnaní s júnom 2019. Stúpol tak aj podiel cudzincov na celkovom počte hostí.

Kým v prvých dvoch rokoch pandémie mali návštevníci zo zahraničia podiel na návštevnosti približne 17 %, v júni tohto roka už 32 %. V júni 2019 predstavovali až 40 % celkovej návštevnosti.

Najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji


Medziročný rast návštevnosti sa prejavil vo všetkých krajoch. Najviac hostí sa v júni ubytovalo v Bratislavskom kraji, a to 113-tisíc osôb, z toho viac ako polovicu tvorili zahraniční návštevníci.


Nasledovali Žilinský a Prešovský kraj, ktoré oproti Bratislavskému kraju mali iba štvrtinový podiel zahraničných návštevníkov. Spolu tieto tri kraje vytvorili 60 % celkovej návštevnosti, najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji.

V prvom polroku tohto roka sa ubytovalo v zariadeniach cestovného ruchu 1,9 milióna návštevníkov. V porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019 chýbala necelá tretina návštevníkov.


V prvom polroku využilo služby ubytovania 589-tisíc cudzincov, v roku 2019 ich bolo takmer dvojnásobne viac, teda 1,1 milióna.


Pri domácich návštevníkoch bol pokles návštevnosti o necelú štvrtinu oproti roku 2019, od začiatku roka využilo služby ubytovania 1,3 milióna domácich hostí. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach takmer 5 miliónov nocí, v roku 2019 to bolo 7,6 milióna nocí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie