• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Dlhy nemocníc voči sociálnej poisťovni naďalej rastú, ku koncu februára dosiahli 258 miliónov eur

Dlhy nemocníc voči sociálnej poisťovni naďalej rastú, ku koncu februára dosiahli 258 miliónov eur

Pohľadávky Sociálnej poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti rezortov zdravotníctva, obrany a vnútra ku koncu februára dosiahli 234,3 milióna eur.

Sociálna poisťovňa evidovala ku koncu februára tohto roka pohľadávky voči nemocniciam v sume takmer 258 miliónov eur. Za prvé dva mesiace tohto roka stúpli o 27,5 milióna eur.

Neplatenie mesačných odvodov

Dôvodom je podľa poisťovne najmä to, že do zoznamu sledovaných zdravotníckych zariadení pribudla Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku s dlhom voči poisťovni v sume 15,3 milióna eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení Sociálnej poisťovne za január a február tohto roka.

Pohľadávky Sociálnej poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti rezortov zdravotníctva, obrany a vnútra ku koncu februára dosiahli 234,3 milióna eur. Medzimesačne sa pohľadávky voči týmto zdravotníckym zariadeniam zvýšili o 26,6 milióna eur.

Nárast pohľadávok pre neplatenie mesačných odvodov evidovala Sociálna poisťovňa pri jedenástich zdravotníckych zariadeniach v pôsobnosti ministerstva zdravotníctva a jednom zdravotníckom zariadení v pôsobnosti rezortu obrany, a to Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku.

Tri transformované zariadenia

Voči transformovaným zdravotníckym zariadeniam zaznamenala poisťovňa ku koncu februára pohľadávky v hodnote 23,6 milióna eur. V porovnaní s koncom januára sa pohľadávky voči týmto zdravotníckym zariadeniam zvýšili o 926-tisíc eur.

„Nárast pohľadávok pre neplatenie mesačných odvodov v súčasnosti evidujeme pri troch transformovaných zdravotníckych zariadeniach,“ uviedla poisťovňa.


Ide o Nemocnicu s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, Nemocnicu s poliklinikou v Považskej Bystrici a Nemocnicu s poliklinikou v Novom Meste nad Váhom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie