• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Dlhoročného primátora Detvy vystrieda Branislav Baran. Verí, že mestskí poslanci nechajú boje bokom a budú spolupracovať

Dlhoročného primátora Detvy vystrieda Branislav Baran. Verí, že mestskí poslanci nechajú boje bokom a budú spolupracovať

Podľa nového primátora bude aktuálne najdôležitejšie prebrať úrad a pripraviť rozpočet na rok 2023.

31.10.2022 (Webnoviny.sk) - Novým primátorom v Detve bude Branislav Baran, ktorý kandidoval ako nezávislý a získal 2 201 hlasov, čo predstavuje 43,2 percenta. Porazil tak dlhoročného primátora Jána Šufliarského, ktorému voliči dali 1 533 hlasov (30 percent).

Šufliarský šéfoval Detvianskej radnici od roku 1999. Tretí kandidát Jozef Výbošťok získal 1247 hlasov (24,4 percenta). Ako pre agentúru SITA uviedol víťaz sobotňajších volieb v meste pod Poľanou, doterajší primátor prehral podľa neho preto, lebo prestal mať kontakt s ľuďmi.

Príprava budúcoročného rozpočtu

Okrem slávnostného zastupiteľstva, kde budú menovaní poslanci a primátor, bude ako najdôležitejšie podľa Barana prebrať úrad a pripraviť rozpočet na rok 2023.

„Z časti by mal byť už pripravený, ale budeme si ho musieť pozrieť a zistiť, koľko finančných prostriedkov nás stál ten predvolebný asfalt a veci, ktoré sa ešte realizujú,“ popísal prvé kroky víťaz volieb s tým, že dôležité bude tiež ustanoviť komisie mestského zastupiteľstva a nadviazať kontakty so štatutármi všetkých inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta aj pôsobiacich v meste.

Za najdôležitejšiu investíciu považuje Baran materskú školu v Starej Detve na Námestí SNP a jej rekonštrukciu. „Boli sme aj signatármi petície, ktorú sme tu zorganizovali, takže to je pre mňa priorita, aby sa to pripravilo a zrealizovalo,“ dodal novozvolený primátor a doplnil, že majú aj iné naplánované projekty, ale ešte ich nezverejňovali.

„Detva je malé mesto na to, aby tu bola nejaká opozícia a koalícia, ale aby tu bol jeden mestský parlament, ktorý bude ťahať spoločne za jeden povraz,“ povedal novozvolený primátor a dodal, že pochopiteľne rešpektuje aj iný názor, ale praje si, aby zástupcovia išli nejakou tou spoločnou cestou.

Baran nesľuboval vzdušné zámky

„Ak sa bude vnímať realita, že na niečo nie sú peniaze, tak to nebudeme tvrdohlavo presadzovať a sľubovať ľuďom, ale sa snažiť im vysvetliť, že sú tu aj iné a drobnejšie veci, ktoré sa dajú robiť. Tie budú pre ľudí omnoho prospešnejšie ako nejaký nenaplnený sľub,“ objasnil Baran, ktorý plánuje pre poslancov zorganizovať školenie, aby sa oboznámili so štatútom mesta a svojimi kompetenciami.

Baran bol dva krát po sebe poslancom mestského zastupiteľstva a v komunálnych voľbách v roku 2018 kandidoval prvýkrát aj na post primátora, ale neúspešne.

„Osem rokov predtým, ako som prvýkrát išiel kandidovať do mestského zastupiteľstva, tak som robil na mestskom úrade,“ doplnil úspešný kandidát na primátora s tým, že pozná dobre úrad aj zamestnancov.

„Do kampane sme nešli cestou konfrontačnej kampane a sľubovaním nesplniteľného, ako je napríklad výstavba plavárne, na ktorú mesto nemá peniaze a je to aktuálne ekonomická samovražda to stavať a prevádzkovať,“ popísal Baran, v prospech ktorého sa vzdal štvrtý pôvodne zaregistrovaný kandidát Slavomír Ciglan.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie