• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Djokoviča už nebude brzdiť chýbajúci doklad o očkovaní, zúčastní sa na Roland Garros

Djokoviča už nebude brzdiť chýbajúci doklad o očkovaní, zúčastní sa na Roland Garros

Francúzsky minister pre zlepšujúcu sa epidemickú situáciu v krajine oznámil, že ľudia sa nebudú musieť preukazovať dokladom o očkovaní covid-19, čo umožní Novakovi Djokovičovi štart na French Open.

4.3.2022 (Webnoviny.sk) - Z dôvodu zlepšujúcej sa epidemickej situácie vo Francúzsku by sa v krajine mali zmierniť pravidlá týkajúce sa očkovania, čo by mohlo bývalej svetovej tenisovej jednotke Novakovi Djokovičovi otvoriť cestu na antukový vrchol sezóny Roland Garros v Paríži.

Viac o téme: Koronavírus

Francúzsky premiér Jean Castex vo štvrtok oznámil, že od 14. marca sa ľudia nebudú musieť preukazovať dokladom o očkovaní proti ochoreniu COVID-19 pri vstupe na verejné miesta ako sú športové štadióny, či reštaurácie.

“Situácia sa zlepšuje vďaka nášmu spoločnému úsiliu. Splnili sme podmienky na novú fázu zmiernenia opatrení. Od pondelka 14. marca pozastavíme uplatňovanie očkovacieho preukazu,“ uviedol Jean Castex.

Djokovič na Australian Open chýbal

Ak sa obmedzenia opäť nezvýšia, je šanca, že by sa Djokovič mohol zúčastniť na druhom grandslamovom turnaji v sezóne. Na ten prvý Australian Open v Melbourne mu neumožnili vstup, keďže bol po právnom spore pre jeho chýbajúce očkovanie deportovaný z Austrálie.

Minulý mesiac sa pre BBC vyjadril, že je ochotný vynechať aj zvyšné veľké turnaje, ak budú vyžadovať očkovanie od hráčov. Novak Djokovič vyhral antukový "French Open" dvakrát - v rokoch 2006 a 2021.

Pracovný rozchod s Vajdom

Nové pravidlá umožnia 34-ročnému tenistovi predstaviť sa aj na špičkovom antukovom turnaji v Monte Carle v apríli. Srb prišiel minulý týždeň o status svetovej jednotky, keď na pomyselný tenisový trón prvýkrát v kariére zasadol Rus Daniil Medvedev.

Djokovič pred pár dňami oznámil aj pracovný rozchod so slovenským trénerom Mariánom Vajdom, na ktorom sa dohodli už po skončení vlaňajšej sezóny. Spolu vybojovali 20 grandslamových titulov, čím sa z Vajdu stal najúspešnejší tréner tenisovej histórie.

Djokovič však medzitým prišiel o post spoločnej historickej jednotky na turnajoch "veľkej štvorky", keďže v Melbourne ho ziskom 21. titulu na GS predstihol Španiel Rafael Nadal.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie