• Dnes je: Streda 18. júla 2018 meniny má Kamila

Djokovič otvoril ďalšiu reštauráciu, chudobní v nej dostanú jedlo zadarmo

Djokovič otvoril ďalšiu reštauráciu, chudobní v nej dostanú jedlo zadarmo

Srb Novak Djokovič si momentálne kráti voľný čas, keďže túto sezónu pre zdravotné problémy „odpískal“ už koncom júla BELEHRAD 11.

BELEHRAD 11. októbra (WebNoviny.sk) - Srbský tenista Novak Djokovič otvoril ďalšiu reštauráciu. Táto je však výnimočná v tom, že v nej chudobní nebudú za jedlo platiť. Tridsaťročný rodák z Belehradu si momentálne kráti voľný čas, keďže túto sezónu pre zdravotné problémy "odpískal" už koncom júla.

Na novom projekte nechcel zbohatnúť

Dvanásťnásobný grandslamový šampión Djokovič otvoril už svoju tretiu reštauráciu. V Belehrade od roku 2009 prevádzkuje podnik s názvom Novak, na začiatku minulého roka otvorili s manželkou Jelenou vegetariánsku reštauráciu Eqvita. Na najnovšom podnikateľskom projekte však nechce zbohatnúť.


"Peniaze pre mňa nie sú problém. Zarobil som si dosť na to, aby som nakŕmil celé Srbsko," uviedol pre britský The Mirror Djokovič, ktorý si počas kariéry na prize money už privyrobil necelých 110 miliónov amerických dolárov. Z reklamných aktivít mu plynú ďalšie príjmy, počas päťročnej spolupráce s firmou Uniqlo si mal srbský tenista zarobiť približne 46 miliónov USD.

Spláca dlh za dôveru

Dávaním jedla zadarmo nemajetným chce Djokovič splatiť dlh za dôveru práve spomenutej firme Uniqlo, ktorá mu bezvýhradne fandila. "Myslím si, že si to zaslúžia za všetku podporu, ktorú mi dávali," dodala bývalá svetová jednotka, v súčasnosti šestka rebríčka. Ako budú zákazníci preukazovať to, že za jedlo nemôžu zaplatiť, zatiaľ nie je známe.

Informácie priniesol web tenisovysvet.cz.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie