• Dnes je: Pondelok 25. októbra 2021 meniny má Aurel

Diváci sa môžu v obmedzenom počte vrátiť na tribúny hokejovej Tipos extraligy aj futbalovej Fortuna ligy

Diváci sa môžu v obmedzenom počte vrátiť na tribúny hokejovej Tipos extraligy aj futbalovej Fortuna ligy

Zmeny sa týkajú hokejovej extraligy, futbalovej Fortuna ligy a II.

26.4.2021 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) povolil od utorka 27. apríla konanie hromadných podujatí v prípade profesionálnych súťaží vo vybraných športoch aj s prítomnosťou obecenstva.

Podujatie musia ohlásiť

Ostatné športové podujatia bude nutné naďalej organizovať bez obecenstva. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Organizátori budú musieť dodržať niekoľko podmienok. Patrí sem napríklad povinnosť ohlásiť konanie podujatia najneskôr 48 hodín pred jeho začiatkom príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a uviesť presné miesto a čas konania.

Počet divákov na podujatí tiež nesmie prekročiť 25 percent celkovej kapacity na sedenie, zároveň počet divákov môže byť maximálne dvetisíc v exteriéri a tisíc v interiéri, pričom organizátor musí vedieť preukázať počet prítomných osôb.

Na podujatí sa budú môcť zúčastniť len diváci s negatívnym výsledkom PCR alebo LAMP testu nie starším ako 36 hodín a zároveň antigénovým testom nie starším ako 12 hodín.

Žiadne jedlo ani nápoje

Organizátor musí viesť evidenciu divákov, a to meno, priezvisko, dátum narodenia, adresa trvalého pobytu a telefonický kontakt. Po uplynutí 30 dní je povinný tieto údaje zničiť.

Organizátor je povinný zabezpečiť prítomnosť divákov len z domáceho tímu, pričom musia sedieť v každom druhom rade. Pri príchode a odchode musia diváci dodržiavať dvojmetrové odstupy s výnimkou členov spoločnej domácnosti.

Po celý čas podujatia je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom a zároveň nie je dovolené konzumovať jedlá ani nápoje.

"Našim spoločným cieľom je overiť si v praxi efektivitu nastavených podmienok a použitia rôznych druhov testov vo vzťahu k riziku šírenia COVID-19 na hromadných podujatiach. Uvedené bude vyhodnocované v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied,“ uviedol ÚVZ.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie