• Dnes je: Pondelok 16. mája 2022 meniny má Svetozár

Diváci rozhodli, najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má opäť RTVS

Diváci rozhodli, najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má opäť RTVS

Diváci ho tak zhodnotili ôsmy raz po sebe.

27.1.2022 (Webnoviny.sk) - Televízne spravodajstvo Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) je druhý rok po sebe najobjektívnejšie. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median SK zameranom na tretí kvartál 2021.

Prieskum sa zameral na najobjektívnejšie televízne spravodajstvo v slovenských televíziách v období jún až september 2021. Zúčastnilo sa ho 2077 respondentov vo veku 14 až 79 rokov. Spravodajstvo verejnoprávnej televízie označilo za najobjektívnejšie 24,3 percenta opýtaných, pričom od druhej priečky ho delí až 3,9 percentuálneho bodu.

Informuje o tom PR manažér RTVS Filip Púchovský v tlačovej správe a Linda Kleinertová z Národného prieskumu MML Omnibus.

„Fakt, že spravodajstvo RTVS sa v rebríčku drží na prvej priečke už dva roky je dôkazom toho, že na obrazovky verejnoprávnej televízie sa nám darí prinášať vyvážené a nestranné informácie o aktuálnom dianí v našej krajine a zahraničí," uviedol riaditeľ Sekcie spravodajstva RTVS Vahram Chugurya.

V prieskume objektívnosti televízneho spravodajstva sa na druhom mieste umiestnila televízia TA3 s 20,4 percentami, TV Markíza s 20 percentami a TV JOJ s 16,9 percentami. Inú televíziu uviedlo 1,7 percenta respondentov a žiadnu jedno percento opýtaných. Respondenti mohli určiť iba jednu televíziu, pričom 15,7 percenta sa k otázke nevyjadrilo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie