• Dnes je: Nedeľa 01. októbra 2023 meniny má Arnold

Diaľničiari upozorňujú vodičov na dopravné obmedzenia, uzatvoria vetvu D1 v smere z Bratislavy až po Zlaté Piesky

Diaľničiari upozorňujú vodičov na dopravné obmedzenia, uzatvoria vetvu D1 v smere z Bratislavy až po Zlaté Piesky

Doprava na ulici Pri Mlyne nebude obmedzená, bude naďalej fungovať obojsmerne, len bez možnosti napojenia sa na diaľnicu D1

V súvislosti s výstavbou rozšírenia D1 Bratislava – Triblavina upozorňuje Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vodičov na prvé dopravné obmedzenie.

Ako uvádza hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková, od pondelka 25. septembra bude uzavretá vetva D1 vrátane pripájacieho pruhu v smere z Bratislavy až po Zlaté Piesky, v kilometri 14,400 – 13,750.

„V praxi sa motoristi musia pripraviť na to, že uzavretý bude výjazd z ulice Pri mlyne v bratislavskej mestskej časti Vajnory,“ doplnila.

Uzavretie napájača je podľa NDS nutné z dôvodu budovania novej obslužnej komunikácie potrebnej k výstavbe úseku.


„Doprava na ulici Pri Mlyne nebude obmedzená, bude naďalej fungovať obojsmerne, len bez možnosti napojenia sa na diaľnicu D1,“ dodala NDS.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Šimečka: Urobíme všetko pre to, aby Robert Fico na Slovensku nevládol (video)

simecka urobime vsetko pre to aby robert fico na slovensku nevladol video

1.10.2023 (SITA.sk) - Pol milióna hlasov je najlepší volebný výsledok, aký kedy liberálna strana na Slovensku získala. Skonštatoval to líder hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka v nedeľu na tlačovej konferencii. Ako uviedol, zhruba 18 percentný výsledok získali napriek výdatnej antikampani, šíreným hoaxom a deepfake nahrávkam.

Vytvorenie koalície

Poďakoval sa voličom a uviedol, že s mandátom druhej najsilnejšej strany v parlamente budú nakladať maximálne zodpovedne. Veľmi zlou správou pre Slovensko však podľa Šimečku je, že voľby vyhral Smer a ešte horšou by bolo, kedy zostavil vládu.

„Urobíme všetko pre to, aby sa to nestalo a aby na Slovensku Robert Fico nevládol. V zásade existujú realisticky dve možné koalície – jedna je vedená Smerom a tá druhá by pozostáva z Progresívneho Slovenska a ďalších strán a mala by dokonca viac mandátov,“ uviedol.

Zdôraznil, že rozhodujúce bude, ako k tomu pristúpi strana Hlas. „Je to, tak povediac, civilizačná voľba,“ zhodnotil Šimečka. Dodal, že v nedeľu sa začnú stretnutia s lídrami ďalších politických strán, s ktorými by PS potenciálne mohlo vytvoriť koalíciu.

Žiadne červené čiary

V priebehu volebnej noci s niektorými komunikoval telefonicky, alebo prostredníctvom sms. Naznačil, že niektoré kontroverznejšie kultúrno-etické otázky, ktoré majú v programe, nebudú ich podmienkou pre vstup do koalície.

„My sme si nedávali žiadne červené čiary a všetko bude súčasťou debát,“ povedal líder progresívcov. Zároveň priamo neodpovedal na otázku, či by sa vzdal premiérskeho kresla v prospech Petra Pellegriniho z Hlasu v prípade, že by to umožnilo vznik koalície s PS.


Počasie