• Dnes je: Utorok 26. októbra 2021 meniny má Demeter

Diaľničiari upozornili Valla na most Lafranconi, zjazdovým vetvám hrozí havarijný stav

Diaľničiari upozornili Valla na most Lafranconi, zjazdovým vetvám hrozí havarijný stav

Vedenie NDS sa na tom zhodlo po stretnutí s primátorom hlavného mesta.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) na stretnutí s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom otvorila problematiku hroziaceho havarijného stavu zjazdových vetiev mosta Lanfranconi. Tie sú totiž v správe a majetku hlavného mesta, nie NDS.

„NDS upozornila mesto na dôležitý fakt, že v prípade neriešenia tohto stavu a odďaľovania rekonštrukcie zo strany magistrátu hrozí kolaps dopravy a preto podávame pomocnú ruku pri zabezpečení realizácie opravy zjazdov z mosta Lanfranconi,“ uviedla vo štvrtok vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

Prínosom líniového riadenia dopravy, ktoré NDS zaviedla na úsekoch diaľnice D1 v Bratislave, je podľa diaľničiarov najmä správne, včasné a efektívne vyhodnotenie všetkých nástrah, ktoré by mohli ohroziť bezpečnosť a plynulosť dopravy na diaľničnom obchvate.

So zámerom priebežného vyhodnocovania a analýzy fungovania systému podloženej dátami z viacerých premenných vznikne pracovná skupina aj s účasťou hlavného mesta Bratislava. Vedenie NDS sa na tom zhodlo po stretnutí s primátorom hlavného mesta.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie