• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Diaľničiari rátajú aj s druhou rúrou tunela Branisko, v harmonograme je i niekoľko dôležitých ťahov

Diaľničiari rátajú aj s druhou rúrou tunela Branisko, v harmonograme je i niekoľko dôležitých ťahov

Tunel Branisko je prvým diaľničným tunelom na Slovensku a má obojsmernú prevádzku v jednej rúre.

V aktualizovanom harmonograme prípravy a výstavby cestnej infraštruktúry je okrem iných dôležitých diaľničných ťahov zaradený aj projekt prípravy druhej rúry tunela Branisko na diaľnici D1. Informovala o tom hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková s tým, že pre druhý profil D1 Beharovce – Branisko bol vyhlásený tender na vypracovanie štúdie realizovateľnosti.

Rekonštrukcia existujúcej rúry

Štúdia má ukázať najvhodnejší variant a alternatívu projektu organizácie výstavby pre tento úsek D1. Zákazka obsahuje aj rekonštrukciu existujúcej tunelovej rúry. Analýzy už potvrdili, že výstavba ľavej rúry bude môcť prebiehať počas prevádzky pravej tunelovej rúry.

Tender na vypracovanie štúdie realizovateľnosti prebieha, jeho vyhodnotenie očakáva Národná diaľničná spoločnosť koncom leta. V rámci prípravy druhého profilu tunela Branisko bude nasledovať spracovanie zámeru pre posudzovanie vplyvu na životné prostredie EIA a proces zabezpečenia projektovej dokumentácie, územného a stavebného konania.

Obojmerná prevádzka

Tunel Branisko je prvým diaľničným tunelom na Slovensku a má obojsmernú prevádzku v jednej rúre. Je súčasťou úseku D1 Beharovce – Branisko nachádzajúceho sa na severovýchode Slovenska, medzi okresmi Levoča a Prešov. Celý ťah diaľnice D1 je súčasťou európskeho cestného ťahu E50.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie