• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Diaľničiari môžu uzavrieť zmluvu s CzechToll-om na elektronické mýto, neprišli žiadne námietky

Diaľničiari môžu uzavrieť zmluvu s CzechToll-om na elektronické mýto, neprišli žiadne námietky

V druhom tendri na dodanie informačného systému pre nové elektronické mýto, trvajúcom od decembra 2020, aj po treťom vyhodnotení ponúk prišla námietka. NDS ju považuje za obštrukčnú.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) bude môcť uzavrieť zmluvu na poskytovanie mýtnych služieb v súvislosti s prípravou nového národného elektronického mýtneho systému vo vlastníctve štátu. Po vyhodnotení ponúk v tomto opakovanom verejnom obstarávaní neboli podané námietky.

Ponuku predložili dvaja uchádzači

Diaľničiari v utorok oznámili, že aktuálne začala plynúť lehota na poskytnutie súčinnosti pred podpisom zmluvy, pričom o konkrétnom dátume bude ešte informovať. Túto zákazku získa CzechToll, česká sesterská spoločnosť SkyToll-u, prevádzkovateľa súčasného slovenského mýta.

V zákazke na mýtne služby ide o dodanie OBU jednotiek, ich logistiku a distribúciu pre dopravcov, služby platobnej infraštruktúry, zabezpečenie zákazníckych miest. Predpokladaná hodnota zákazky bola 49,9 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), vo verejnej súťaži predložili ponuky dvaja uchádzači.

Víťaz je CzechToll

„Ako víťazná bola vyhodnotená ponuka od spoločnosti CzechToll v hodnote 28,7 milióna eur bez DPH. Harmonogram implementácie služby je deväť mesiacov od podpisu zmluvy,“ uviedla hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková. Ponuku v tejto súťaži podala aj firma GlobalTel.

V druhom tendri na dodanie informačného systému pre nové elektronické mýto, trvajúcom od decembra 2020, aj po treťom vyhodnotení ponúk prišla námietka. NDS ju považuje za obštrukčnú. Diaľničiari aj v tejto súťaži potvrdili ponuku CzechToll-u. Dve posledné hodnotenia museli zopakovať po rozhodnutiach Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) na základe námietok uchádzača na treťom mieste proti výsledku vyhodnotenia ponúk. Druhú ponuku predložila medzinárodná skupina dodávateľov Vendeka group na čele s českou spoločnosťou Optokon vo výške 15,8 milióna eur a tretiu domáca firma Data System Soft 2 v objeme 38,3 milióna eur bez DPH.

„Procesný tím, ktorý bude mať na starosti výber mýta v rukách štátu, sa už teraz etabluje a riadi akreditáciu EETS poskytovateľov. Národná diaľničná spoločnosť je plne pripravená na budovanie, preberanie a budúcu prevádzku mýtneho systému vo vlastnej réžii a takisto na nové úlohy,“ dodala Žgravčáková.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie