• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Diaľničiari môžu podpísať zmluvu na dodanie technológie tunela Višňové, nikto nedal námietku

Diaľničiari môžu podpísať zmluvu na dodanie technológie tunela Višňové, nikto nedal námietku

Súčasťou zákazky na technológiu diaľničného tunela je aj dodávka informačného systému pre uvedený úsek D1, vrátane záručného servisu, v podmienkach žltého FIDIC-u.

V tendri na naprojektovanie a dodanie kompletného technologického vybavenie tunela Višňové na rozostavanej diaľnici D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala nikto nepodal námietku proti vyhodnoteniu ponúk.

Aktuálne začala plynúť lehota na poskytnutie súčinnosti úspešným uchádzačom pred podpisom zmluvy. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) o tom v piatok informovala s tým, že podpis zmluvy bude komunikovať neskôr.

Úspešný uchádzač

Súčasťou zákazky na technológiu diaľničného tunela je aj dodávka informačného systému pre uvedený úsek D1, vrátane záručného servisu, v podmienkach žltého FIDIC-u.

Úspešným uchádzačom sa stala spoločnosť PPA Controll s ponukou v objeme 54,4 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), predpokladaná hodnota zákazky bola pôvodne 71,5 milióna eur bez dane. Technológiu tunela a informačný systém má spoločnosť zabezpečiť za 550 dní, zhruba 1,5 roka, a následne bude poskytovať záručný servis osem rokov.

Cena nebola jediným kritériom

„Pri tvorbe hodnotiacich kritérií sme do značnej miery zohľadnili odporúčania analytikov Inštitútu dopravnej politiky a Útvaru hodnoty za peniaze. Cena teda nebola jediným kritériom súťaže, dôraz kládla NDS aj na záručnú dobu a na lehotu výstavby,“ uviedla hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková. Diaľničiari na určenie nediskriminačných, transparentných a proporcionálnych súťažných podmienok využili aj prípravné trhové konzultácie.

Druhú ponuku v tendri predložilo združenie firiem Subterra, a. s., Praha, Metrostav DS, a. s., Bratislava a BBF elektro, s. r. o., Spišská Nová Ves vo výške 64,9 milióna eur bez DPH. Navrhli rovnakú lehotu zákazky aj dĺžku záručného servisu ako konkurent, ale vzhľadom na vyššiu cenu dostali menej bodov.

NDS vyhlásila verejnú súťaž na technológiu tunela Višňové a informačný systém úseku D1 pri Žiline vlani koncom júla. Pôvodnú lehotu na predkladanie ponúk 25. októbra postupne šesťkrát predĺžila na 2. marca tohto roka. Stavebná časť úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala v dĺžke 13,5 kilometra, vrátane budúceho najdlhšieho slovenského cestného tunela Višňové v dĺžke 7,5 kilometra, by mala byť dokončená na prelome rokov 2024 a 2025. Do užívania môžu úsek odovzdať až po následnom dodaní technológie tunela a informačného systému.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie