• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Deti v Poltavskej oblasti sa môžu učiť poľštinu ako ďalší cudzí jazyk, ukrajinský minister školstva navrhol zníženie počtu predmetov

Deti v Poltavskej oblasti sa môžu učiť poľštinu ako ďalší cudzí jazyk, ukrajinský minister školstva navrhol zníženie počtu predmetov

Štúdium poľštiny budú zavádzať v troch etapách.

1.9.2023 (SITA.sk) - Žiaci v ukrajinskej Poltavskej oblasti dostanú možnosť učiť sa ďalší cudzí jazyk - poľštinu. Ako referuje web life.pravda.com.ua, potvrdil to šéf regionálnej rady v spomenutej oblasti Oleksandr Bilenkyj.

Kemp učiteľov v Krakove

Po vypuknutí vojny na Ukrajine našli v Poľsku útočisko desaťtisíce ukrajinských rodín, ktoré utiekli z rodnej krajiny. Mnohí sa rozhodli usadiť v tejto krajine Európskej únie alebo si tam prinajmenšom nájsť dlhodobejšie zamestnanie.

Najprv pre učiteľov zorganizujú desaťdňový kemp v Krakove a potom sa budú konať semináre na školách a tiež súťaže a olympiády pre žiakov.

Kvalita nie kvantita

Ukrajinský minister školstva Oksen Lisovyj nedávno v rámci zefektívnenia vzdelávacieho procesu navrhol zníženie počtu predmetov.

Argumentoval, že dôležitá nie je kvantita, ale kvalita predmetov, ktoré študenti absolvujú. Podotkol však, že prírodovedné a humanitné odbory sa redukovať nebudú.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie