• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Deti a dospelí uviazli na lanovke vo výške viac ako 360 metrov, pretrhlo sa jedno z lán

Deti a dospelí uviazli na lanovke vo výške viac ako 360 metrov, pretrhlo sa jedno z lán

Dočasný pakistanský premiér nariadil v reakcii na incident okamžité zatvorenie všetkých „schátraných a nevyhovujúcich lanoviek“.

22.8.2023 (SITA.sk) - V Pakistane sa koná naliehavá záchranná akcia po tom, ako osem detí a dvaja dospelí uviazli na sedačkovej lanovke vo výške viac ako 360 metrov nad hornatou oblasťou na severozápade krajiny. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Pretrhlo sa jedno z lán

Deti podľa záchranárov cestovali do školy v provincii Chajbar Paštúnchwá, keď sa o 9:00 miestneho času pretrhlo jedno z lán. Sedačková lanovka spája dve obce v regióne.

Štátny úrad pre riešenie katastrof požiadal podľa vyhlásenia, s ktorým sa oboznámila televízia CNN, o pomoc vrtuľníka pri záchrane uviaznutých cestujúcich.

Riziková forma cestovania

Dočasný pakistanský premiér Anwár ul-Hak Kákar nariadil v reakcii na incident okamžité zatvorenie všetkých „schátraných a nevyhovujúcich lanoviek“.

CNN pripomína, že mnohé deti, ktoré žijú v odľahlých a hornatých častiach provincie Chajbar Paštúnchwá, využívajú pri ceste do školy a naspäť lanovky. Niektoré z nich však nie sú pravidelne udržiavané a môžu predstavovať rizikovú formu cestovania.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie