• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Desiatky miliónov eur majú pomôcť Rómom zamestnať sa, výzva má riešiť aj ďalšie problémy

Desiatky miliónov eur majú pomôcť Rómom zamestnať sa, výzva má riešiť aj ďalšie problémy

Cieľom výzvy je na úrovni vybraných obcí vytvárať „rozvojové tímy", ktoré budú koordinované a metodicky riadené Úradom splnomocnenca vlády pre rómske komunity.

1.8.2023 (SITA.sk) - Výzva Národný projekt Rozvojové tímy I. je už zverejnená. Úrad vlády SR ako sprostredkovateľský orgán pre Program Slovensko 2021 – 2027 vyhlásil 28. júla výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku s názvom „Národný projekt Rozvojové tímy I.“

Informuje o tom v tlačovej správe Michal Šľachta z Kancelárie Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, podľa ktorého cieľom výzvy je na úrovni vybraných obcí vytvárať „rozvojové tímy“, ktoré budú koordinované a metodicky riadené Úradom splnomocnenca vlády pre rómske komunity.

Na výzvu je vyčlenených 59,2 milióna eur zo zdrojov a termín uzavretia výzvy je 30. september 2023.

Desegregačné a inkluzívne opatrenia

Rozvojové tímy budú prispievať k riešeniu nepriaznivých situácií na úrovni celej sídelnej komunity, s dopadom na minoritu aj majoritu, prostredníctvom kombinovaných investícií ESF+ a ERDF, koordinovaných intervencií v oblastiach ako sú zamestnanosť, vzdelávanie, bývanie a boj s protirómskym rasizmom, ktoré budú prioritizované na základe rozvojových plánov obce.

Oprávneným žiadateľom je Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. Výzva je zameraná na činnosti, ktoré podporujú rovný prístup Rómov, špecificky MRK (marginalizované rómske komunity), ku kvalitnému vzdelávaniu v hlavnom vzdelávacom prúde od narodenia po uplatnenie na trhu práce, s dôrazom na uplatňovanie desegregačných a inkluzívnych opatrení v edukačnom procese vo všetkých stupňoch vzdelávania.

Odstránenie rezidenčnej segregácie

Zároveň prispievajú k odstráneniu nerovností medzi príslušníkmi marginalizovaných rómskych komunít a väčšinovým obyvateľstvom Slovenska v bývaní vrátane odstraňovania rezidenčnej segregácie.

Výzva je zameraná na činnosti, ktoré podporujú zlepšenie zamestnateľnosti a zvýšenie zamestnanosti Rómov, špecificky MRK, vytváraním možností vedúcich k ich uplatneniu sa na trhu práce a prispievajú k eliminácii protirómskeho rasizmu, podpore antidiskriminácie a participácie a zvýšeniu ochrany najviac zraniteľných skupín a jednotlivcov.

Rozvojové tímy budú pôsobiť vo vybraných 60 obciach s prítomnosťou MRK na území Banskobystrického, Košického, Nitrianskeho, Prešovského, Trenčianskeho, Trnavského a Žilinského kraja. Na aktivity rozvojových tímov budú nadväzovať ďalšie výzvy ÚSVRK, zamerané na pomoc obciam s prítomnosťou MRK pri vysporiadaní pozemkov, ako aj pri príprave projektov pre budovanie dostupnej a prístupnej infraštruktúry.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie