• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Deň víťazstva nad fašizmom symbolizuje pre Hlas-SD tri hodnoty a Ódor presne spĺňa technokratický imidž (video)

Deň víťazstva nad fašizmom symbolizuje pre Hlas-SD tri hodnoty a Ódor presne spĺňa technokratický imidž (video)

Šéfom úradníckej vlády bude viceguvernér Národnej banky Slovenska Ľudovít Ódor.

8.5.2023 (SITA.sk) - Pondelkové výročie víťazstva nad fašizmom je nutné si pripomenúť nielen pre jeho historický význam, ale aj preto, lebo má veľa podobenstiev s dnešnou politickou situáciou na Slovensku. Ako ďalej uviedol predseda strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini na pondelkovej tlačovej besede, 8. máj pre stranu symbolizuje tri základné hodnoty - úctu, dôstojnosť a súdržnosť.

Fašizmus bol zlo

Úcta patrí všetkým tým, ktorí bojovali za našu slobodu a zasvätili svoj boj v boji proti fašizmu. Hovorím však aj o úcte k historickým faktom - sme svedkami prekrúcania a snahy bagatelizovať veci, ktoré sa vtedy diali. Fašizmus bol zlo, zlom bude a zlom aj zostane," tvrdí Pellegrini.

Zároveň odmieta, aby sa pondelkový sviatok stal pretekmi v nedôstojnosti. Taktiež sa nevie zmieriť s tým, že tento rok vydalo ministerstvo vnútra pokyn, ktorým prikázalo všetky oslavy na pietnych miestach uskutočniť tzv. tichým spôsobom - bez znenia hymny či bez vojenských pôct a čestnej stráže.

Dôstojnosť opäť chýba aj slovenskej politike. Stačí si pozrieť rokovanie Národnej rady SR a vyjadrenia politikov," dodal predseda Hlasu-SD. Treťou základnou hodnotou je súdržnosť, ktorá podľa Pellegriniho pomohla Slovensku zbaviť sa „fašistickej pliagy", zjednotiť sa a vybojovať pre všetkých slobodu.

Chýbajúca dôstojnosť

Súdržnosť dnes na Slovensku absolútne chýba. Nikdy do budúcna nedosiahneme nič, ak sa opäť nezjednotíme a nebudeme súdržní," myslí si Pellegrini.

Viceguvernér Národnej banky Slovenska Ľudovít Ódor presne spĺňa predstavu, ako by mal vyzerať úradnícky premiér či premiér vlády odborníkov bez politického zafarbenia, uviedol tiež Pellegrini.

Presne spĺňa technokratický imidž - nie je to politik, ale čistý odborník, ktorý vnesie do riadenia len čisté argumenty a odbornosť namiesto emócií," povedal.

Šéfom úradníckej vlády bude viceguvernér Národnej banky Slovenska Ľudovít Ódor. Uviedla to v nedeľu prezidentka Zuzana Čaputová. Doplnila, že tím úradníckej vlády je už zostavený. K vymenovaniu novej vlády hlava štátu podľa vlastných slov pristúpi nie začiatkom nadchádzajúceho, ale až ďalšieho týždňa. Dôvodom je, že nominanti potrebujú ukončiť svoje záväzky na doterajších pôsobiskách.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie