• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Deň narcisov už po piatykrát v dm

Deň narcisov už po piatykrát v dm

Pripnutie žltého narcisu na hruď vyjadruje spolupatričnosť, podporu a vnáša do života nádej.

18.4.2024 (SITA.sk) - Deje sa tak počas Dňa narcisov, jedinečnej verejnoprospešnej zbierky Ligy proti rakovine, ktorá na Slovensku odštartovala po prvýkrát v roku 1996. Už niekoľko rokov túto unikátnu zbierku podporuje aj dm a inak to nie je ani tento rok. Jej zákazníci sa tak do zbierky môžu opäť zapojiť vo všetkých jej predajniach a v termíne od 18. do 20. apríla do nej prispieť prostredníctvom ľubovoľného príspevku do pokladničky, ktorú nájdu v každej predajni. Navyše sa dm rozhodla aj tento rok podporiť realizáciu overených a užitočných projektov Ligy proti rakovine, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám, sumou 20 000 eur.

"Sme veľmi radi, že narcis ako symbol spolupatričnosti, pomoci a nádeje pre ľudí trpiacich rakovinou je opäť na pár dní aj našou súčasťou a môžeme tak už piaty raz podporiť činnosť Ligy proti rakovine, a to tak materiálnou pomocou pre dobrovoľníkov, ako aj internou zbierkou medzi našimi spolupracovníkmi, zbierkou v našich predajniach a opäť aj finančnou podporou," povedal Martin Podhradský, konateľ spoločnosti dm drogerie markt.

Na Slovensku trpí onkologickým ochorením čoraz viac ľudí. Aj v tomto roku Liga proti rakovine, ktorá na Slovensku pôsobí viac ako 33 rokov, organizuje zbierku Deň narcisov, ktorá sa koná za účasti dobrovoľníkov tradične v uliciach, ale i v niektorých obchodných spoločnostiach, medzi ktorými nechýba ani dm. "Je nám veľkou cťou a potešením, že dm drogerie markt je opätovne jedným z našich TOP partnerov.

Vážime si ochotu vedenia, ktoré i tohto roku okrem možnosti realizácie zbierky priamo v predajniach odsúhlasilo i priamu finančnú podporu zbierky. Mimoriadne si vážime podporu zamestnancov, ktorí popri svojich bežných pracovných povinnostiach budú pri pokladniach záujemcom z radov zákazníkov za dobrovoľný príspevok ponúkať narcis – symbol zbierky na podporu onkologických pacientov. Pacienti Deň narcisov vnímajú mimoriadne citlivo. Je pre nich symbolom nádeje a prejavu solidarity. Preto je dôležité, aby sme týmto symbolom v čo najväčšom počte našu spolupatričnosť vyslali. Spoločnosti dm patrí naša veľká vďaka, že nám v tom pomôže," povedala Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine.

Do zbierky ku Dňu narcisov sa možno zapojiť aj formou SMS na číslo 848 (hodnota SMS je 3 eurá), či zaslaním ľubovoľnej sumy na účet SK0909000000005454545454, a to všetko v termíne od 14. do 21. apríla 2024.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie