• Dnes je: Streda 30. septembra 2020 meniny má Jarolím

Deň narcisov sa presunul do online priestoru, prezidentka Čaputová vyzýva na dôležitú pomoc

Deň narcisov sa presunul do online priestoru, prezidentka Čaputová vyzýva na dôležitú pomoc

Vzhľadom k situácii s pandémiou koronavírusu sa tohoročná zbierka počas Dňa narcisov nemohla konať v uliciach miest, ako je to každoročne zvykom.

7.8.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová v súvislosti so zbierkou ku Dňu narcisov pripomína, že na boj proti rakovine sa dá prispieť aj v online priestore. Hlava štátu o tom informuje na sociálnej sieti. Tohoročná zbierka sa začala 31. júla a potrvá do 14. augusta.

Dôležitá pomoc zo zbierky

Vzhľadom na situáciu s pandémiou koronavírusu sa tohtoročná zbierka nemohla konať v uliciach miest, ako je to každoročne zvykom.

Mnohí z vás majú vo svojom okruhu ľudí, ktorí trpia onkologickým ochorením. Pomocou zbierky na Deň narcisov poskytuje Liga proti rakovine týmto pacientom a ich rodinám dôležitú pomoc,“ uviedla prezidentka s tým, že peniaze zo zbierky poputujú na pomoc zdravotníckym zariadeniam, nemocniciam, občianskym združeniam, ale aj na výskum v oblasti liečby onkologických ochorení.

Do zbierky je možné prispieť na stránke www.dennarcisov.sk.

Nádorové ochorenia postihujú viac ženy

Slovensko podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií eviduje viac ako 226-tisíc pacientov s nádorovými ochoreniami. Predpokladaný počet nových prípadov v tomto roku je približne 40-tisíc, odhaduje to Národný onkologický inštitút.

Medzi najrizikovejšie diagnózy patrí zhubný nádor hrubého čreva, a to rovnako u mužov ako aj u žien. Najčastejšou diagnózou u žien je karcinóm prsníka, nasleduje kolorektálny karcinóm a karcinóm maternice. U mužov je najčastejší kolorektálny karcinóm, nasleduje zhubný nádor pľúc a prostaty. Nádorové ochorenia postihujú viac ženy ako mužov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k téme: Deň narcisov, prezidentka SR

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie