• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Deň ministerstva vnútra prilákal tisícky ľudí, mohli sa zoznámiť s prácou policajtov, hasičov aj horských záchranárov (foto)

Deň ministerstva vnútra prilákal tisícky ľudí, mohli sa zoznámiť s prácou policajtov, hasičov aj horských záchranárov (foto)

Cieľom akcie bolo priblížiť verejnosti rozsiahlu pracovnú činnosť rezortu vnútra.

11.6.2023 (SITA.sk) - Deň Ministerstva vnútra SR prilákal takmer šesťtisíc ľudí. Cieľom akcie, ktorá sa uskutočnila 10. júna, bolo priblížiť verejnosti rozsiahlu pracovnú činnosť rezortu prostredníctvom sprístupnenia priestorov na Akadémii Policajného zboru v Bratislave.

Verejnosť už v ranných hodinách prilákali statické a dynamické ukážky bezpečnostných zložiek Ministerstva vnútra (MV) SR, Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) či Horskej záchrannej služby (HZS). Rezort vnútra o tom informoval v tlačovej správe.

Pre deti pripravili súťaže

„Bolo úžasné pozorovať záujem detí aj rodičov o prácu polície, hasičov, či horských záchranárov, rozprávali sa, súťažili , veľa sa fotili, bol to deň plný zábavy, relaxu a skvelých zážitkov. Ďakujem všetkým zamestnancom rezortu vnútra, ktorý sa podieľali na organizácii tejto vydarenej akcie,“ povedal minister vnútra SR Ivan Šimko.

Ako spresnil rezort vnútra, športové centrum polície pripravilo pre deti súťaže, strieľali z laserových pušiek, vyskúšali si veslársky trenažér, hádzanársku bránu, hokejovú bránu, bežali na čas a dostali odmenu.

„Policajný zbor zaujal návštevníkov dynamickou ukážkou, príletom vrtuľníka, zlaňovaním, ukážkou výstroja, výzbroje, novými policajnými autami. Nasimulovali tiež reálne situácie, jazdci na služobných koňoch predviedli vycvičenosť policajných koní, výcvik služobných psov,“ vymenoval rezort vnútra.

Prišli aj známi olympionici

Hasiči a záchranári pred návštevníkmi hasili horiace auto, vyslobodzovali zranených z havarovaného vozidla a HaZZ a HZS naučila mnohých návštevníkov, ako poskytnúť prvú pomoc.

Deti si mali možnosť vyskúšať aj ich výstroj či výzbroj, ktorú používajú pri záchrane zranených a stratených v horách. Na akcii sa zúčastnili aj známi olympionici a medailisti.

„Teší ma, že obdobie spájané s Covid-19 je už za nami a mohli sme sa stretnúť v takom vysokom počte. Verím, že niektorí z dnešných návštevníkom dokonca posilnia naše rady, rozhodne dnes zaujal aj nábor zamestnancov do Policajného zboru,“ uzavrel štátny tajomník MV SR Tomáš Oparty.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie