• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Demokratom sa podarilo vyzbierať podpisy k odvolaniu Kollára. Ženy sa nebijú – nikdy, odkazuje Heger (video)

Demokratom sa podarilo vyzbierať podpisy k odvolaniu Kollára. Ženy sa nebijú – nikdy, odkazuje Heger (video)

Predseda parlamentu svoje konanie obhajuje tým, že chránil život a zdravie svojho syna.

28.6.2023 (SITA.sk) - Strane Demokrati sa podarilo vyzbierať 34 podpisov pod návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze k odvolaniu predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina). V stredu návrh podajú do podateľne, Kollár musí schôdzu zvolať v zmysle zákona do siedmich dní.

Cieľom je vyslať spoločnosti signál

Pod návrh sa podpísalo 15 poslancov za stranu Demokrati, 11 poslancov strany Sloboda a Solidarita, päť z klubu OĽaNO a priatelia, jeden za Progresívne Slovensko, jeden zo strany Za ľudí a jeden nezaradený poslanec. Ako v stredu povedal predseda strany Demokrati Eduard Heger na tlačovej besede, cieľom je vyslať spoločnosti signál, že ženy sa nebijú - nikdy.

Návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze je podľa Demokratov reakciou na to, že Kollár nepovažuje za chybu, že v minulosti zbil svoju vtedajšiu partnerku Barboru Richterovú a povedal, že by to spravil znova, namiesto toho, aby sa ospravedlnil a oľutoval to.

Násilie na ženách a povolebná spolupráca

Heger očakáva, že sa mimoriadnu schôdzu podarí otvoriť a plénum schváli aj program. „Neviem si predstaviť, že by poslanci chceli vyslať signál, že násilie páchané na ženách je akceptovateľné,“ dodal.

Na otázku, či si vie strana Demokrati predstaviť povolebnú spoluprácu s hnutím Sme rodina, podpredsedníčka strany Andrea Letanovská odpovedala, že sú strany, s ktorými už vopred odmietli spoluprácu.

Sme rodina medzi nimi nie je, no jedným dychom dodala, že „signál, že sa (Boris Kollár, pozn. SITA) pokúša obhájiť neobhájiteľné, je veľmi zlý na akúkoľvek povolebnú spoluprácu“. Podčiarkla, že debata, ktoré odznie na pôde Národnej rady SR k téme násilia páchaného na ženách, je dôležitá pre celú spoločnosť.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie