• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Demokrati začali zbierať podpisy za zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolanie Kollára, hulvátstvo nepatrí nikam

Demokrati začali zbierať podpisy za zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolanie Kollára, hulvátstvo nepatrí nikam

Ako sa uvádza v tlačovej správe strany Demokrati, akékoľvek násilie na ženách považujú za absolútne neprijateľné.

23.6.2023 (SITA.sk) - Poslankyne za stranu Demokrati začali zbierať podpisy pod zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolanie predsedu parlamentu Borisa Kollára. Volebná líderka strany Demokrati, Andrea Letanovská spolu s ďalšími členkami strany už v stredu vyzvali Kollára na odstúpenie z funkcie, čo však on „mačovsky“ odmietol.

Násilie je netolerovateľné

„Ženy sa nebijú nikdy. Vo svete Matoviča a Kollára sa hulvátstvo považuje za frajerinu. V mojom svete je hulvátstvo iba hulvátstvom. A nieže nepatrí do parlamentu, nepatrí nikam,“ skonštatovala Letanovská.

To, či sa podarí v parlamente vyslať spoločnosti signál, že akékoľvek násilie je netolerovateľné, stojí teraz na tom, či svoje podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdzi pridajú aj poslankyne a poslanci ostatných strán. Na zvolanie mimoriadnej schôdze je potrebných 30 podpisov.

„Násilie na ženách je neprijateľné. Nejednoznačná komunikácia vedenia OĽaNO nás neprekvapuje. Sklamalo nás však, že sa nepripojí ani SaS, ktorá sa verejnosti prezentuje ako strana, ktorá bojuje za práva žien,“ dodala Anna Mierna.

Richterová podáva trestné oznámenie

Bývalá partnerka Borisa Kollára Barbora Richterová poslala poslancom Národnej rady SR list, v ktorom píše, že podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, pretože sa bojí o život, keďže ju sleduje nejaké auto.

Richterová v liste popísala aj incident z roku 2012, pri ktorom ju podľa jej slov Boris Kollár zbil do bezvedomia. Kollár priznal, že Richterovú vyfackal, čo bol podľa neho skrat po tom, ako hodila „cez celú obývačku“ ich syna Artura, ktorý bol v tom čase batoľa.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie