• Dnes je: Štvrtok 11. augusta 2022 meniny má Zuzana

DATART ďalej rozširuje sieť na Slovensku. Novú predajňu otvára v Piešťanoch

DATART ďalej rozširuje sieť na Slovensku. Novú predajňu otvára v Piešťanoch

Predajca elektroniky DATART posilňuje svoju prítomnosť na západnom Slovensku novou predajňou v piešťanskom OD Prior.

28.6.2022 (Webnoviny.sk) - Zákazníci z regiónu sa môžu tešiť na množstvo zliav, darčekov a dobrú kávu počas slávnostného otvorenia v stredu 29. júna 2022.

Do slovenskej siete značky DATART, popredného česko-slovenského predajcu elektroniky a domácich spotrebičov, čoskoro pribudne nová, v poradí sedemnásta predajňa. Zákazníci ju nájdu v Obchodnom dome Prior v širšom centre Piešťan, v susedstve hlavnej dopravnej tepny kúpeľného mesta.

"Do Piešťan sa vraciame, keďže v minulosti tu už naša predajňa bola. Mali sme vždy záujem pôsobiť v tomto meste a sme radi, že naša ponuka je teraz dostupnejšia pre zákazníkov z tohto regiónu," hovorí marketingová manažérka DATARTu, Sabina Boudová.

V predajni s plochou 320 m2  na prvom poschodí obchodného domu sú zastúpené všetky hlavné kategórie elektrospotrebičov. Ide najmä o televízory, notebooky, mobily či práčky a veľa ďalších spotrebičov pre domácnosť.

Slávnostné otvorenie už v stredu 29. júna

"Symbolické uvedenie novej predajne sa uskutoční v stredu 29. júna. Na tento deň je pripravených mnoho akcií pre zákazníkov, ktorí sa môžu tešiť najmä na ponuku vybraných obľúbených produktov za úplne bezkonkurenčné ceny. Naviac môžu využiť zľavy až 20 % na vybrané kategórie elektra, takže v tom čase pôjde o najlepšiu ponuku," približuje marketingová manažérka DATARTu.

Kupujúci v piešťanskom DATARTe budú môcť využiť aj možnosť nákupu na splátky bez navýšenia. Navyše dostanú počas otváracieho dňa k nákupu darček. Podrobnosti o  otváracích akciových zľavách nájdu záujemcovia v špeciálnom letáku, ako aj na stránke www.DATART.sk/piestany.

Pred novou predajňou DATARTu budú návštevníkov v deň slávnostného otvorenia vítať hostesky, môžu si tam dať dobrú kávu a návštevu obchodu si užijú aj deti, pre ktoré budú tiež pripravené darčeky.

Moderná predajňa s kvalitnými službami

Nová predajňa DATART v Piešťanoch prináša vysoký štandard zákazníckeho komfortu a služieb. "Nepatrí k najväčším, ale tak ako všetky naše predajne, ponúka dobré priestorové usporiadanie a vysokú úroveň služieb," konštatuje šéfka marketingu DATARTu. Cieľom je, aby sa tu zákazníci dobre cítili a orientovali, mali pohodlný prístup k vystaveným výrobkom a zároveň rýchlo vyzdvihli tovar objednaný cez internet.

K službám pre zákazníkov, ktoré poskytuje DATART, patria RÝCHLART – vyzdvihnutie objednávky z e-shopu do 30 minút na predajni úplne zadarmo – a DOPRAVART – doprava výrobku s inštaláciou a sprevádzkovaním. "Vďaka službe RÝCHLART si naši piešťanskí zákazníci vyzdvihnú svoje elektro už do 30 minút od objednania. Často to stihneme pripraviť aj skôr. So službou DOPRAVART výrobok vynesieme aj na 10. poschodie, nainštalujeme ho a odvezieme starý spotrebič na ekologickú likvidáciu," vysvetľuje Sabina Boudová.

Na zákazníkov novej predajne v Piešťanoch sa teší tím elektrošpecialistov, ktorí sú pripravení kvalifikovane im poradiť a odpovedať na všetky otázky týkajúce sa produktov a služieb značky DATART.

Informačný servis


Najčítanejšia najnovšia správa

Cestovný ruch po pandémii ožíva a na Slovensko sa vracajú zahraniční turisti, medzi TOP destinácie patrí Bratislavský kraj

cestovny ruch po pandemii oziva a na slovensko sa vracaju zahranicni turisti medzi top destinacie patri bratislavsky kraj

Služby ubytovania v zariadeniach cestovného ruchu využilo v júni tohto roka 491-tisíc hostí. V medziročnom porovnaní mali hotely a ostatné ubytovacie zariadenia o 71 % viac návštevníkov.

Väčšinu návštevníkov tvorili Slováci

Bolo to však stále takmer o pätinu menej ako v rovnakom mesiaci pred pandémiou v roku 2019. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach v júni 1,2 milióna nocí, priemerná dĺžka pobytu bola 2,5 noci. Informoval o tom vo štvrtok Štatistický úrad SR.

Takmer 70 % návštevníkov tvorili domáci hostia, v hoteloch a penziónoch ich bolo v júni ubytovaných 334-tisíc, išlo o 1,4-násobný medziročný nárast.

V porovnaní s predkovidovým júnom 2019 chýbala už len necelá desatina domácich návštevníkov. Ich počet v ubytovacích zariadeniach už prekonal júnové hodnoty z rokov 2017 a 2018. V porovnaní s júnom 2019 bolo v hoteloch a penziónoch o 9 % menej Slovákov a o tretinu menej cudzincov.

Návrat zahraničnej klientely

Aj v júni pokračoval postupný návrat zahraničnej klientely, medziročne vzrástla 3,3-násobne a ubytovacie zariadenia navštívilo 157-tisíc cudzincov.


Vyšplhali sa tak na dvojtretinovú návštevnosť v porovnaní s júnom 2019. Stúpol tak aj podiel cudzincov na celkovom počte hostí.

Kým v prvých dvoch rokoch pandémie mali návštevníci zo zahraničia podiel na návštevnosti približne 17 %, v júni tohto roka už 32 %. V júni 2019 predstavovali až 40 % celkovej návštevnosti.

Najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji


Medziročný rast návštevnosti sa prejavil vo všetkých krajoch. Najviac hostí sa v júni ubytovalo v Bratislavskom kraji, a to 113-tisíc osôb, z toho viac ako polovicu tvorili zahraniční návštevníci.


Nasledovali Žilinský a Prešovský kraj, ktoré oproti Bratislavskému kraju mali iba štvrtinový podiel zahraničných návštevníkov. Spolu tieto tri kraje vytvorili 60 % celkovej návštevnosti, najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji.

V prvom polroku tohto roka sa ubytovalo v zariadeniach cestovného ruchu 1,9 milióna návštevníkov. V porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019 chýbala necelá tretina návštevníkov.


V prvom polroku využilo služby ubytovania 589-tisíc cudzincov, v roku 2019 ich bolo takmer dvojnásobne viac, teda 1,1 milióna.


Pri domácich návštevníkoch bol pokles návštevnosti o necelú štvrtinu oproti roku 2019, od začiatku roka využilo služby ubytovania 1,3 milióna domácich hostí. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach takmer 5 miliónov nocí, v roku 2019 to bolo 7,6 milióna nocí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie