• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Danubius Gastro 2023 ovládol TAURIS. Tradičný výrobca sa stal jednou z najoceňovanejších slovenských značiek

Danubius Gastro 2023 ovládol TAURIS. Tradičný výrobca sa stal jednou z najoceňovanejších slovenských značiek

Ani v tomto roku Spoločnosť TAURIS, a.

24.4.2023 (SITA.sk) - Výrobky TAURIS či RYBA Košice spoločnosti TAURIS a.s. sa držia tradičných receptúr a ich kvalita je už každoročne potvrdzovaná mnohými oceneniami. Z prestížneho veľtrhu Danubius Gastro 2023, ktorý sa konal v bratislavskej Inchebe, si tradičný slovenský výrobca odnáša hneď niekoľko cien.

Obrovský úspech pre naše novinky

TAURIS zabodoval so svojou špeciálnou zverinovou salámou – jelením fuetom – ktorá sa vyrába v závode v Mojmírovciach. Je charakteristická svojím úzkym tvarom a výbornou chuťou. Ide o trvanlivý tepelne neopracovaný mäsový výrobok, ktorý vzniká procesom fermentácie a následným sušením, ktoré trvá niekoľko týždňov. Vyrába sa z jelenieho mäsa, ktoré pochádza z vlastnej zverinovej rozrábky a dochucuje sa radom korenín, ako napríklad zelené korenie alebo cesnak. Medzi najlepšími produktami, ktoré získali ocenenie, je aj domáca bravčová masť zo závodu v Rimavskej Sobote, ktorá sa získava zo slaniny z čerstvej bravčovej polovičky. Masť je vyrobená procesom suchého škvarenia, ktorý sa často využíva aj na tradičných sezónnych zabíjačkách a má pravú domácu chuť.

Ocenenie si však vyslúžili nielen novinky od TAURIS-u, ktoré sa vyznačujú svojou nezameniteľnou chuťou a kvalitou. Odborníkov zaujali aj novinky v produktovom rade rybacích šalátov od RYBA Košice – rybací šalát so sušenými paradajkami, rybací šalát so sušenými slivkami, rybací šalát v horčicovej omáčke a rybací šalát exklusiv pikantný, ktoré sú charakteristické svojím vysokým podielom marinovaných sleďových filetiek bez kože a lahodnými kombináciami vyladených chutí.

Úspech žali aj ZIPSER utopence špekáčiky a Zipser utopence mini koktail párky z exkluzívneho subbrandu Piknik Exklusiv. V produktoch sú použité skvelé Zipser špekáčiky a Zipser párky v hravej mini verzii, ktoré sa vyznačujú vysokým obsahom čerstvého bravčového mäsa pochádzajúceho z vlastnej rozrábky.

Kvalita je beh na dlhú trať

"Musím v prvom rade poďakovať svojim kolegom a spolupracovníkom, ktorých ich dvetisíc. Spoločne dlhodobo pracujeme na tom, aby tradičné produkty od TAURIS-u vykazovali tú najvyššiu kvalitu," hovorí prezident holdingu ECO – INVESTMENT a.s. Milan Fiľo, do ktorého portfólia patrí aj TAURIS a.s.

O tom, že kvalitu si výrobky od Tauris, a.s. udržujú dlhodobo, svedčia mnohé ďalšie ocenenia, vrátane Značky kvality, ktorú udeľuje rezort poľnohospodárstva. Za rok 2023 ju získalo viac ako 14 produktov spoločnosti. Práve na výstave Danubius Gastro 2023 bola jedinečná možnosť tieto ocenené výrobky ochutnať aj vo výstavnom stánku Značky kvality pod záštitou ministerstva pôdohospodárstva.

Spoločnosť TAURIS a.s. už piatykrát po sebe vyhrala v spotrebiteľskej ankete Najdôveryhodnejšia značka v kategórii "Mäsa a mäsových výrobkov". Tento rok jej pribudlo na konto aj prestížne ocenenie Superbrands 2023. Udeľuje ho expertná skupina Brand Council na základe verejného prieskumu zrealizovaného renomovanou agentúrou GfK. Základom je vysoká kvalita a vynikajúce renomé. Držitelia tejto ceny patria do skupiny elitných značiek predstavujúcich vzor úspešného rozvoja a neustáleho zvyšovania hodnoty značky.

"Sme hrdí na to, že naše výrobky kontinuálne oceňujú spotrebitelia aj odborná porota. Viem, čo sme do týchto výrobkov dali, akú energiu, s akou poctivosťou a s akým fortieľom ich vyrábame, je to beh na dlhú trať. Sme radi, že sme nepodľahli tlakom na znižovanie kvality na úkor ceny, a že spotrebiteľom prinášame iba naozaj hodnotné výrobky z najkvalitnejších surovín," dodal generálny riaditeľ spoločnosti Tauris a.s. Richard Duda.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie