• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Dánsko a Holandsko darujú Ukrajine ďalšie Leopardy, minister ich označil za významný dar

Dánsko a Holandsko darujú Ukrajine ďalšie Leopardy, minister ich označil za významný dar

„Sme hlboko vďační za tento príspevok,“ reagoval Dmytro Kuleba.

20.4.2023 (SITA.sk) - Dánsko a Holandsko vo štvrtok oznámili, že sa chystajú poskytnúť Ukrajine najmenej 14 renovovaných bojových tankov Leopard 2 nemeckej výroby, ktoré dodajú od začiatku roka 2024.

Kúpené v spolupráci

Odhadované náklady vo výške 165 miliónov eur na „spoločné obstaranie, renováciu a darovanie“ si medzi sebou krajiny rovnomerne rozdelia, uviedli ich ministri obrany v spoločnom stanovisku.

Úradujúci dánsky minister obrany Troels Lund Poulsen zdôraznil, že tanky nie sú dánske, ale „kúpené v spolupráci s Holandskom“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dánsko má v súčasnosti tanky Leopard 2 A7, ktoré sú „iným a novším modelom ako ten, ktorý teraz darujeme,“ dodal Lund Poulsen.

Poskytne prevahu na bojisku

V separátnom vyhlásení holandská ministerka obrany Kajsa Ollongren povedala, že „mať k dispozícii hlavný bojový tank Leopard 2 A4 poskytne Ukrajine prevahu na bojisku vďaka veľkej palebnej sile tanku, vysokej úrovni ochrany a rýchlosti“.

„Počas posledných týždňov ukrajinské ozbrojené sily už preukázali, že sú schopné zvládnuť zručnosti potrebné na obsluhu tanku v krátkom čase,“ dodala.

Dánsky minister zahraničia Lars Lokke Rasmussen povedal, že je to „významný dar“, ktorý sa pridáva k pomoci Dánska, Holandska a Nemecka oznámenej vo februári v podobe najmenej 100 starších tankov Leopard 1 A5.

„Sme hlboko vďační za tento príspevok,“ reagoval na tanky na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie