• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Daňovo-odvodové zaťaženie pri predaji virtuálnych mien sa zníži, rozhodujúci bude "časový test"

Daňovo-odvodové zaťaženie pri predaji virtuálnych mien sa zníži, rozhodujúci bude

Fyzické osoby budú oslobodené od povinnosti platiť odvody na zdravotné poistenie z príjmu z predaja kryptomien, ak kryptomena nebola súčasťou ich obchodného majetku.

Parlament schválil novelu zákona o dani z príjmov od poslancov za SaS, ktorou sa zníži daňovo-odvodové zaťaženie pri predaji virtuálnych mien. Po novom sa pri predaji kryptomien bude uplatnovať takzvaný časový test.

Ak osoba predá svoje kryptomeny po roku od ich kúpy, príjmy sa zdania nižšou sadzbou dane vo výške sedem percent. Pri ich predaji do jedného roka sa príjem z predaja zahrnie do základu dane spolu s ostatnými príjmami.

Príjem z predaja kryptomeny, ktorú osoba získala ťažbou alebo stakingom, sa zahrnie do základu dane až vtedy, keď sa predá. Výmena jednej kryptomeny za inú, s výnimkou stablecoinov, už nebude zdanená. Ak vymeníte svoju kryptomenu za majetok alebo služby, príjem do výšky 2 400 eur ročne sa nebude zdaňovať.

Fyzické osoby budú oslobodené od povinnosti platiť odvody na zdravotné poistenie z príjmu z predaja kryptomien, ak kryptomena nebola súčasťou ich obchodného majetku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie