• Dnes je: Štvrtok 09. decembra 2021 meniny má Izabela

Daňovo-odvodová reforma by mala živnostníkom zjednodušiť podnikanie, tvrdí Heger

Daňovo-odvodová reforma by mala živnostníkom zjednodušiť podnikanie, tvrdí Heger

Daňovo-odvodová reforma si vyžiada dodatočné výdavky 2,5 miliardy eur.

Pripravovaná daňovo-odvodová reforma by mala živnostníkom zjednodušiť podnikanie, tvrdí premiér SR Eduard Heger v rozhovore pre portál Webnoviny.sk.

Ročná licencia

„V programe OĽaNO sme deklarovali, že potrebujeme živnostníkom pomôcť v zjednodušení ich podnikania.

Mali sme tam bod, aby zaplatili ročnú licenciu, kde si vybavia svoje povinnosti jednou platbou alebo si to rozložia na dvanásť splátok. Tým pádom majú všetky administratívne povinnosti vybavené a môžu sa venovať podnikaniu,“ uviedol premiér.


Daňovo-odvodová reforma si vyžiada dodatočné výdavky 2,5 miliardy eur. Parlament nedávno schválil navýšenie výdavkov rozpočtu o vyše 3,7 miliardy eur. Na otázku Webnovín, či bude z tohto dôvodu nevyhnutné zvýšiť DPH Eduard Heger nevedel jednoznačne odpovedať.

Možností je viac

„Dohodnime sa najskôr na A, ako majú vyzerať benefity a potom uvidíme účet za to. Budeme hľadať možnosti zafinancovania,“ uviedol premiér s tým, že možností je viac.


„Ak sa začneme baviť len o tom, čo sa bude zvyšovať, úplne stratíme zo zreteľa A, pre čo robíme reformu. Tá je dobrá iba vtedy, ak má pridanú hodnotu pre občanov. V každom prípade naša vláda nebude prinášať riešenia, ktoré by mali ľuďom poškodiť,“ dodal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie