• Dnes je: Utorok 09. marca 2021 meniny má Františka

Daňová kauza Andruskóa: Z pojednávania vylúčili verejnosť, majú vypovedať svedkovia

Daňová kauza Andruskóa: Z pojednávania vylúčili verejnosť, majú vypovedať svedkovia

V súvislosti s vraždou Jána Kuciaka si Zoltán Andruskó po dohode o vine a treste odpykáva vo väzení 15 ročný trest.

30.9.2020 (Webnoviny.sk) - Dvaja svedkovia boli v stredu predvolaní na Okresný súd Bratislava V v daňovej kauze Zoltána Andruskóa, právoplatne odsúdeného v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Predsedníčka senátu zároveň avizovala, že rozhodnutie v tomto prípade zatiaľ vynesené nebude.

Z pojednávania vylúčili verejnosť

Dvojica Zoltán Andruskó a Ján M. čelí obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného vo veľkom rozsahu. Podľa portálu dlžník.sk má Andruskó daňový nedoplatok presahujúci milión eur.

Z pojednávania je vylúčená verejnosť, pretože to podľa súdu vyžaduje „iný dôležitý záujem obžalovaných“. Sudkyňa avizovala, že verejný bude až rozsudok.

Na pojednávaniach v kauze krátenia dane sa Andruskó nezúčastňuje, pričom dáva súhlas na konanie v neprítomnosti. Obžalovaným v tomto prípade je aj Ján M. Na súd chodí maskovaný kuklou a čiapkou, s médiami nekomunikuje.

Zoltána Andruskóa vyšetrovacie orgány označili v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľmi.

Spolupracoval s vyšetrovateľmi

Pôvodne bol v prípade obvinený spolu s Tomášom Sz., Miroslavom M., Alenou Zs. a podnikateľom Marianom K. Neskor ho však vyčlenili na samostatné konanie, keďže po svojom zadržaní od začiatku spolupracoval s vyšetrovateľmi.

Zároveň s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste, v rámci ktorej mu pôvodne navrhovali trest desať rokov väzenia. S tým však nesúhlasil senát Špecializovaného trestného súdu, ktorý na verejnom zasadnutí v decembri minulého roku vyzval procesné strany na dohodu o vyššom treste.

Andruskó nakoniec súhlasil s 15-ročným trestom. Vo veci vraždy Kuciaka a jeho snúbenice pred súdom vypovedal ako svedok.

Viac k téme: krátenie daní

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie