• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Dankova SNS a Tomáš Taraba navrhujú zriadiť Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR

Dankova SNS a Tomáš Taraba navrhujú zriadiť Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR

Obe politické strany aktuálne rokujú aj o podmienkach spoločného postupu do nadchádzajúcich parlamentných volieb.

25.3.2023 (SITA.sk) - Slovenská národná strana (SNS) sa dohodla na prvej legislatíve v spolupráci s poslancom Národnej rady SR a predsedom strany Život – Národná strana Tomášom Tarabom.

Do parlamentu predkladajú zákon na zriadenie Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky. Informovala o tom v tlačovej správe riaditeľka kancelárie predsedu Zuzana Škopcová.

Štátny tajomník pre šport

Strane SNS sa v minulosti podarilo presadiť vznik funkcie štátneho tajomníka pre šport, čo podľa ich slov prinieslo športu pozitívny efekt.

Legislatívny návrh na zriadenie nového Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky podala SNS koncom minulého volebného obdobia v roku 2019, avšak na schválenie v pléne mu chýbali ešte tri poslanecké hlasy.

Motto do parlamentných volieb

„Máme však zato, že táto téma je stále aktuálna a zriadenie tohto nového ministerstva ako vrcholnej štátnej inštitúcie je budúcou nevyhnutnosťou na naštartovanie vyššej úrovne rozvoja a podpory nášho cestovného ruchu a športu,” skonštatoval predseda SNS Andrej Danko.

Taraba uviedol, že berú na vedomie verejné vyjadrenie predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), že je potrebné zriadenie tohoto ministerstva. „Preto pevne verím, že na najbližšom hlasovaní národnej rady tento návrh podporí a napraví tak svoje hlasovanie z minulosti, keď hlasoval proti," vyhlásil poslanec.

„Naším spoločným mottom do parlamentných volieb je nielen kritizovať, ale čo najskôr prinášať i reálne riešenia, ktoré pomôžu ľuďom," zhodne uzavreli predsedovia oboch strán Andrej Danko a Tomáš Taraba.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie