• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Dankova SNS a Tomáš Taraba navrhujú zriadiť Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR

Dankova SNS a Tomáš Taraba navrhujú zriadiť Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR

Obe politické strany aktuálne rokujú aj o podmienkach spoločného postupu do nadchádzajúcich parlamentných volieb.

25.3.2023 (SITA.sk) - Slovenská národná strana (SNS) sa dohodla na prvej legislatíve v spolupráci s poslancom Národnej rady SR a predsedom strany Život – Národná strana Tomášom Tarabom.

Do parlamentu predkladajú zákon na zriadenie Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky. Informovala o tom v tlačovej správe riaditeľka kancelárie predsedu Zuzana Škopcová.

Štátny tajomník pre šport

Strane SNS sa v minulosti podarilo presadiť vznik funkcie štátneho tajomníka pre šport, čo podľa ich slov prinieslo športu pozitívny efekt.

Legislatívny návrh na zriadenie nového Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky podala SNS koncom minulého volebného obdobia v roku 2019, avšak na schválenie v pléne mu chýbali ešte tri poslanecké hlasy.

Motto do parlamentných volieb

„Máme však zato, že táto téma je stále aktuálna a zriadenie tohto nového ministerstva ako vrcholnej štátnej inštitúcie je budúcou nevyhnutnosťou na naštartovanie vyššej úrovne rozvoja a podpory nášho cestovného ruchu a športu,” skonštatoval predseda SNS Andrej Danko.

Taraba uviedol, že berú na vedomie verejné vyjadrenie predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), že je potrebné zriadenie tohoto ministerstva. „Preto pevne verím, že na najbližšom hlasovaní národnej rady tento návrh podporí a napraví tak svoje hlasovanie z minulosti, keď hlasoval proti," vyhlásil poslanec.

„Naším spoločným mottom do parlamentných volieb je nielen kritizovať, ale čo najskôr prinášať i reálne riešenia, ktoré pomôžu ľuďom," zhodne uzavreli predsedovia oboch strán Andrej Danko a Tomáš Taraba.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie