• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Danko pohoršený z obrazu Dúbravského: Je to úchylné a perverzné. Toto nie je žiadne umenie, odkazuje (video)

Danko pohoršený z obrazu Dúbravského: Je to úchylné a perverzné. Toto nie je žiadne umenie, odkazuje (video)

Maľbu kritizoval aj predseda SNS Andrej Danko. „Neviem, či ste videli ten úchylný obraz vo foyeri Slovenského rozhlasu? Jeden starší tučný chlap sa tam bozkáva s chudým chlapom.

Ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú pobúrilo vystavenie obrazu slovenského maliara Andreja Dúbravského v priestoroch Galérie Slovenského rozhlasu, na ktorom sú vyobrazení dvaja bozkávajúci sa nahí muži.

Pohoršenie nad kontroverznou maľbou vyjadril aj predseda SNS Andrej Danko.

„Do priestorov Slovenského rozhlasu takýto obraz rozhodne nepatrí, a za tým si stojím,“ vyhlásila ministerka Šimkovičová v TV Slovan. „Obézny chlap, ktorého drží útly chlapec medzi nohami, je pre mňa niečo, čo nie je prípustné,“podotkla ďalej Šimkovičová.

Kontroverzný obraz

Maľbu kritizoval aj predseda SNS Andrej Danko. „Neviem, či ste videli ten úchylný obraz vo foyeri Slovenského rozhlasu? Jeden starší tučný chlap sa tam bozkáva s chudým chlapom. Je to úchylné, perverzné a choré. To nie je žiadne umenie,“ povedal Danko v rozhovore pre agentúru SITA.

Koho Dúbravský namaľoval?

Andrej Dúbravský sa otvorene sa hlási ku queer identite. Na jeho instagramovom profile nájdeme maľbu veľmi podobnú hore uvedenému dielu, kde autor informuje, že inšpiráciou mu bol istý muž pod prezývkou Racuda, ktorého obdivuje a sleduje. Dotyčný muž vystupuje v gay porne a prezentuje sa aj na platforme OnlyFans.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie