• Dnes je: Streda 19. januára 2022 meniny má Drahomíra

Danko chce riešiť znižovanie korporátnej dane, potrebuje vedieť meno nového ministra financií

Danko chce riešiť znižovanie korporátnej dane, potrebuje vedieť meno nového ministra financií

Predseda SNS Andrej Danko tvrdí, že už je unavený z neustáleho prosenia vlády napríklad o dofinancovanie rekreačných poukazov v školstve.

BRATISLAVA 1. apríla (WebNoviny.sk) - Šéf národniarov Andrej Danko volá po mene nového ministra financií. Tvrdí totiž, že potrebuje partnera na debaty o návrhoch SNS napríklad na znižovanie korporátnej dane.

Dofinancovanie prijatých opatrení

Navyše neskrýva nespokojnosť s tým, že jeho strana musí pravidelne na vládnej úrovni žiadať dofinancovanie už prijatých opatrení, ako sú napríklad rekreačné poukazy. Strana Smer-SD však stále meno ani termín nástupu nového ministra neprezradila. Čaká sa na rozhodnutie jej predsedníctva.

„Som z toho unavený, aby som pre učiteľov každý týždeň prosil od vlády peniaze pre rekreačné poukazy. Už ma to nie že uráža, už som z toho zúfalý. Teraz to považujem naozaj za veľmi nešťastné, aby sme každý týždeň o takéto veci, ktoré štát dokáže financovať, bojovali,“ uviedol na pondelňajšej tlačovej konferencii predseda koaličnej SNS Andrej Danko.

Nástupca Petra Kažimíra, ktorý z ministerstva financií odchádza do Národnej banky Slovenska, bude totiž podľa Danka novým partnerom pre koalíciu z hľadiska „nových výziev“.

Dve mená

Strana Smer-SD, do ktorej portfólia rezort financií spadá, však zatiaľ meno nového ministra financií neprezradila. Peter Kažimír pritom po menovaní prezidentom Andrejom Kiskom na post guvernéra Národnej banky Slovenska zasadne 1. júna tohto roku.


„Ako sme už v minulosti viackrát uviedli, personálne otázky vždy boli predmetom rokovania predsedníctva strany Smer-SD, a tak tomu je a bude aj v tomto prípade. Meno nového ministra financií oznámime, keď o ňom rozhodne predsedníctvo strany,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Smeru-SD Ján Mažgút.


V médiách sa však už dlhšie špekuluje, že sa rozhoduje medzi bývalým šéfom finančnej správy Františkom Imreczem a súčasným predsedom parlamentného finančného výboru Ladislavom Kamenickým.


Koaličné strany pritom do Národnej rady SR predložili viacero návrhov, ktoré môžu mať výrazný dopad na rozpočet verejných financií. Samotná strana SNS napríklad navrhuje znížiť daň z príjmov právnických osôb z 21 % na 15 %, či znížiť daň z pridanej hodnoty na všetky potraviny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie