• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ďalší balík sankcií voči Rusku je zameraný na obchod cez iné krajiny. Prijatie opatrení je však čoraz náročnejšie

Ďalší balík sankcií voči Rusku je zameraný na obchod cez iné krajiny. Prijatie opatrení je však čoraz náročnejšie

Únia od začiatku vojny prijala 10 balíkov sankcií voči Rusku.

21.6.2023 (SITA.sk) - Členské štáty Európskej únie (EÚ) sa v stredu dohodli na novom balíku sankcií voči Rusku za jeho vojnu na Ukrajine.

Podrobnosti o balíku

Švédsko, ktoré má v súčasnosti rotujúce predsedníctvo v Rade EÚ, oznámilo, že balík zahŕňa opatrenia zamerané proti obchádzaniu sankcií a sankcie voči jednotlivcom. Podrobnosti o balíku zverejnia neskôr počas týždňa, keď sankcie oficiálne prijmú, informuje agentúra AP.

Zamerali sa na banky, spoločnosti, trhy i časti energetického sektora a zasiahli viac ako tisícku predstaviteľov, ktorým zmrazili majetok a zaviedli cestovné zákazy.

Obchod cez iné krajiny

Tentoraz je to však prvý raz, čo Únia avizovala plány zamerať sa na obchod cez iné krajiny, okrem sankcií voči Iráncom, ktorí údajne dodávajú drony Rusku.

Agentúra AP pripomína, že prijatie nových sankcií je čoraz náročnejšie aj preto, že zasahujú ekonomické a politické záujmy niektorých členských krajín, hoci mieria na Kremeľ.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie