• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Cyperskí Turci napadli slovenských a britských príslušníkov mierových síl OSN, bránili im vo výstavbe cesty

Cyperskí Turci napadli slovenských a britských príslušníkov mierových síl OSN, bránili im vo výstavbe cesty

Predseda Európskej rady Charles Michel a šéf európskej diplomacie Josep Borrell piatkový útok odsúdili a vyzvali na deeskaláciu situácie.

18.8.2023 (SITA.sk) - Cyperskí Turci v piatok napadli údermi päsťami a kopancami skupinu slovenských a britských príslušníkov medzinárodných mierových síl (UNFICYP), keď im bránili vo výstavbe cesty, ktorá by zasahovala do nárazníkovej zóny. Informovala o tom Organizácia Spojených národov (OSN).

Videozáznam, ktorý mala k dispozícii tlačová agentúra the Associated Press, ukazoval množstvo cyperských Turkov obťažujúcich podstatne menšiu skupinu slovenských a britských vojakov OSN, ktorí im nechceli dovoliť začať prácu vnútri nárazníkovej zóny. OSN uviedla, že troch vojakov ošetrili pre menšie zranenia.

Hovorca UNFICYP Aleem Siddique pre agentúru the Associated Press, povedal, že OSN napriek piatkovému útoku neustúpi od blokovania stavby cesty nenásilnými prostriedkami. OSN uviedla, že v uplynulých rokoch bolo viacero narušení nárazníkovej zóny z oboch strán. Výstavbu cesty však vláda Cypru považuje za „pokus o veľmi vážne porušenie status quo“.

Predseda Európskej rady Charles Michel a šéf európskej diplomacie Josep Borrell piatkový útok odsúdili a vyzvali na deeskaláciu situácie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie