• Dnes je: Piatok 15. októbra 2021 meniny má Terézia

Cyklisti a chodci požadujú zvýšenie bezpečnosti, ministerstvo dopravy prijalo petíciu

Cyklisti a chodci požadujú zvýšenie bezpečnosti, ministerstvo dopravy prijalo petíciu

Chceme sa zamerať na zvýšenie bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky, predovšetkým na tých najzraniteľnejších – cyklistov a chodcov.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV SR) prijalo petíciu za zvýšenie bezpečnosti cyklistov a chodcov. Uviedol to v tlačovej správe Ivan Rudolf, riaditeľ odboru komunikácie rezortu.

Cieľom petície je legislatívna úprava odstupu 1,5 metra pri obchádzaní cyklistov či chodcov.

Rezort dopravy sa stotožňuje s názorom, že je potrebné hľadať konkrétne riešenia na zvýšenie bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky.

Zvýšenie bezpečnosti všetkých účastníkov dopravy

Zástupcovia MDV SR v piatok o požiadavke viac ako 21-tisíc ľudí rokovali so zástupcami petičného výboru, občianskeho združenia Cyklokoalícia a s europoslankyňou Luciou Ďuriš Nicholsonovou. Spoločne sa dohodli na vytvorení pracovnej skupiny.

„Chceme sa zamerať na zvýšenie bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky, predovšetkým na tých najzraniteľnejších – cyklistov a chodcov,” uviedol po rokovaní štátny tajomník rezortu dopravy Jaroslav Kmeť.

Ministerstvo pripravuje osvetovú kampaň

Úlohou skupiny bude príprava spoločných návrhov potrebných legislatívnych zmien, ktoré by mali zvýšiť bezpečnosť chodcov a cyklistov, ako aj ďalších účastníkov cestnej premávky. Väčšina zmien požadovaných v petícii je v gescii Ministerstva vnútra SR, ale Ministerstvo dopravy a výstavby SR má záujem zmeniť tie body petície, ktoré sa týkajú jeho kompetencií.


Na zvýšenie bezpečnosti na cestách rezort dopravy pripravuje aj osvetovú kampaň.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie