• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

COVID automat opäť prefarbí Slovensko a zrejme neuvoľní opatrenia, minister Krajčí ukáže aj čierne okresy (naživo)

COVID automat opäť prefarbí Slovensko a zrejme neuvoľní opatrenia, minister Krajčí ukáže aj čierne okresy (naživo)

Zaradenie okresov na základe epidemickej situácie prehodnocuje na týždennej báze Inštitút zdravotných analýz v súčinnosti s Konzíliom odborníkov a jednotlivých regionálnych úradov verejného zdravotníctva.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí mal v utorok podvečer tradičnú tlačovú konferenciu o aktuálnej epidemiologickej situácii, na ktorej priblížil vývoj čísiel infikovaných, hospitalizovaných, vyliečených, ale tiež aj akú farbu majú jednotlivé okresy v COVID automate.

Momentálne až do pondelka 22. februára je 15 okresov čiernych, 51 bordových a 13 červených. Ani jeden už nie je v bledoružovej farbe.

Situácia sa však od minulého týždňa nezlepšila a ostáva aj naďalej vážna. Celé Slovensko aj od pondelka 22. februára naďalej ostane v čiernej farbe, v rámci regionálneho rozdelenia máme 19 čiernych okresov, ďalších 50 je bordových a zvyšných 10 okresov je červených.


Naživo: Tlačová konferencia o aktuálnej epidemiologickej situácii


Reprodukčné číslo nie je pod hodnotou jeden, mobilita mierne rastie, 14-dňová incidencia aj pozitivita testov je stabilizovaná, hospitalizácie však postupne pribúdajú a rastie aj počet pacientov na umelej pľúcnej ventilácii.


Podľa Krajčího je však už viditeľný efekt očkovania, keď postupne klesá podiel prijatých pacientov najmä v rozmedzí od 81 do 90 rokov, ako aj od 71 do 80 rokov. Mierne však stúpli príjmy od 51 do 60 rokov, čo môže súvisieť z rozšírením britského variantu vírusu. Priemerne na Slovensku zomiera denne v súvislosti s pandémiou 108 pacientov.

Zaradenie okresov na základe epidemickej situácie prehodnocuje na týždennej báze Inštitút zdravotných analýz v súčinnosti s Konzíliom odborníkov a jednotlivých regionálnych úradov verejného zdravotníctva. O tom, do ktorého stupňa varovania COVID automatu budú nasledujúci týždeň tie-ktoré okresy na základe určených kritérií zaradené, informuje pravidelne minister Krajčí v utorky. Nové pravidlá pre okresy následne začínajú platiť vždy od nasledujúceho pondelka.


Kedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy


Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť


V boji s Covid-19 na Slovensku už nefunguje nič. Ani lockdown, ani testovanie, ani očkovanie, ani zdravý rozum


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie