• Dnes je: Piatok 08. decembra 2023 meniny má Marína

Content stratégia: Kľúčový faktor pre úspech v komunikácii značky s publikom

Content stratégia: Kľúčový faktor pre úspech v komunikácii značky s publikom

Prečo je dôležitá obsahová stratégia? Prečo si prečítate článok, text či PR reklamu na konkrétnom webe a daný produkt kúpite či službu využijete?.

25.7.2023 (SITA.sk) - Pretože ten článok je zaujímavý, kreatívny, dáva vám pridanú hodnotu, ponúka riešenie vášho problému alebo produkt, ktorý sa rozhodnete kúpiť. A to všetko vďaka správnej content stratégii.

V dnešnej digitálnej ére je vytváranie obsahu pre firmy a značky neodmysliteľnou modernou marketingovou stratégiou. Pre úspech vášho biznisu však nestačí mať len web, skopírovať naň nudné texty z iných stránok a čakať na zázrak v podobe závratného predaja. Ani vás nezaujme téma, ktorá nie je originálna a nedáva vám nijakú pridanú hodnotu.

Základom úspechu content stratégie je, že obsah by mal byť písaný pre vašich zákazníkov a nie pre vás. Výber správneho tónu a štýlu netreba preto podceniť. V stávke je totiž dobré meno vašej značky. Ako teda písať správne a pre aké publikum? Nasledujúce faktory prispievajú k úspešnej content stratégii a tým aj k úspechu v podnikaní.

Výber tonality a štýlu

Pri vytváraní textov pre rôzne publikum je zásadné vybrať predovšetkým tonalitu a štýl, ktorý zodpovedá cieľovej skupine. Napríklad, ak sú cieľovou skupinou mladší ľudia, býva vhodné použiť viac neformálny a príjemný tón. Naopak, ak je publikum viac profesionálneho charakteru, je potrebné uprednostniť formálnejší a odborný štýl. Redaktori a copywriteri majú schopnosť adaptovať sa na rôzne publikum a vytvárať obsah, ktorý ich osloví. Musia však poznať cieľovú skupinu a tá záleží od biznisu, v ktorom podnikáte.

Dôležitosť obsahu

Správna voľba tém je kľúčová pre efektívnu komunikáciu s publikom. Redaktori a copywriteri majú za úlohu pochopiť potreby cieľovej skupiny a vytvárať obsah, ktorý im prináša hodnotu. Tým, že sa zameriavajú na relevantné témy a poskytujú užitočné informácie, budú mať dôveru u čitateľov a zároveň prispievajú k zlepšeniu povesti i autority vašej značky.

Výhody správnej content stratégie

Zvyšuje dôveru a povedomie o vašej značke: Vytváraním kvalitného obsahu, ktorý je relevantný pre cieľovú skupinu, sa značka stáva prítomnou v mysliach a srdciach potenciálnych klientov. Správne písanie umožňuje značke vybudovať si svoj jedinečný hlas a identitu, čím sa odlišuje od konkurencie. Povedzte ľuďom svoj príbeh a odhaľte svoje emócie, ktoré dajú zákazníkom odpoveď, prečo práve vy. Získate si tak zákazníka, ktorý vám zostane verný.

Zvyšuje angažovanosť a záujem: Keď je obsah prispôsobený potrebám cieľovej skupiny, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že čitatelia s ním budú interagovať a zaujímať sa oň. Téma, ktorá je informatívna, zaujímavá a prínosná, môže stimulovať diskusiu, zdieľanie a budovanie vzťahu so zákazníkmi.

Posilňuje dôveru a autoritu: Správna content stratégia má schopnosť budovať dôveru u čitateľov. Keď firma poskytuje hodnotný obsah, demonštruje svoje odborné znalosti a skúsenosti. Tým zvyšuje dôveru voči značke a v jej schopnosti, ktoré vkladá do kvality svojich produktov a služieb.

Zvyšuje konverziu a predaj: Originálny obsah môže mať priamy vplyv na konverziu a tým zvýšenie predaja. Keď je publikum dobre informované o produktoch či službách, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že sa rozhodne pre nákup.

Dôležitosť distribúcie obsahu na relevantných médiách

Ak máte vytvorený relevantný obsah, môžete si ho dovoliť publikovať na mienkotvorných weboch. Kvalitné spravodajské weby zamerané na konkrétnu cieľovú skupinu majú totiž väčšie publikum, lepšie pozície vo vyhľadávačoch ako vaša stránka, väčší dosah a čítanosť. Napríklad správy produkované a distribuované cez agentúru SITA a jej partnerské média majú dosah na viac ako polovicu slovenskej populácie.

O vašom jedinečnom príbehu značky sa tak dozvie čo najviac potencionálnych zákazníkov v reálnom čase a umožní vám to vyniknúť oproti konkurencii.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Vežu ikonického kostolíka vo Vysokých Tatrách zachraňujú, je v predhavarijnom stave

vezu ikonickeho kostolika vo vysokych tatrach zachranuju je v predhavarijnom stave

8.12.2023 (SITA.sk) - Už niekoľko rokov pokračujú vo Vysokých Tatrách snahy o záchranu sakrálnej kultúrnej pamiatky – Kostola Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Na ikonický kostolík z roku 1888 natrafia turisti smerujúci k lanovke na Hrebienok.

Kým v predošlých rokoch tam občianske združenie (OZ) Zachráňme poklady Tatier obnovilo strechu, počas uplynulého leta rozbehlo kroky k záchrane veže kostola, vážne narušená je jej drevená konštrukcia. Ako ďalej agentúru SITA informoval člen OZ Pavol Bayer, v prípade neriešenia problematických stĺpov vznikne havarijná situácia.

Veže sú poškodené hnilobou

Demontáž vrchných kameňov vstupného schodiska v septembri 2023 ukázala, že južné stĺpy veže kostola sú vo veľmi zlom stave. Ako vysvetlil Bayer, ich stav je podľa statika predhavarijný. Nosné časti stĺpov veže sú poškodené hnilobou, v jednom prípade na približne 70 percent, v druhom na asi 60 percent.

„Sadnutie, naklonenie veže je možné kedykoľvek, čím by vznikla havarijná situácia s ďalekosiahlymi dôsledkami, či už pre opravu veže samotnej, alebo nutné uzatvorenie pešej a cestnej komunikácie a parkovacích plôch nachádzajúcich sa priamo pred vežou kostola,“ ozrejmil predseda OZ.

Výzva Obnov si svoj dom

Ešte pred príchodom mrazov ale stihli zabetónovať základy, na ktorých budú v novom roku namontované dočasné oceľové podpery veže.

„Tie by mali pomôcť veži prečkať zimu a čas, kým sa usuší drevo, ktorými sa nahradia zhnité časti. Po ukončení opravy budú podpery znovu odstránené,“ priblížil Bayer. Nové drevo sa už podľa jeho slov suší v kaplnke v Novom Smokovci, predtým než poputuje do vákuovej sušičky.

Problémom pri všetkých snahách združenia sú však financie. Na opravu stĺpov a dolnej časti veže je podľa rozpočtu potrebných 47-tisíc eur, z toho disponuje OZ zatiaľ sumou 900 eur. S projektom sa tak zapojilo do výzvy Obnov si svoj dom.

V minulosti so žiadosťou uspelo, keď získalo financie na výmenu dreveného šindľa na celom kostole, čo vyriešilo problém so zatekaním do chrámu. Aj naďalej má však zriadený transparentný účet, prispieť na záchranu pamiatky tak môže ktokoľvek.

Opravy kostola v jednotlivých etapách

Samotné opravy kostola boli pôvodne rozdelené do šiestich etáp. Zahŕňajú výmenu strešnej krytiny, opravu vstupného schodiska a veže kostola, odvod zrážkovej vody z okolia kostola. Oprava hlavnej lode i samotného interiéru by mala prísť na rad ako posledná, keďže v rámci celkovej opravy sa postupuje podľa akútnosti poškodenia. Urgentné je tiež schodisko.

„Vyzerá to tak, že je na suti, nemá základy, pod schodmi vidieť dutinu. Všetko sa hýbe, travertínové stupne sa dokonca polámali. Bude to potrebné rozobrať. Sondážnymi prácami sa základ schodiska nenašiel, bude preto nutné spraviť betónové schodisko, na ktoré sa poukladajú travertínové bloky,“ opísal člen združenia Bayer.

Kostol v Starom Smokovci dal postaviť spišský biskup Juraj Császka na žiadosť arcikňažny Klotildy v roku 1888. Projekt vyhotovil architekt Gedeon Majunke zo Spišskej Soboty. Kostol bol postavený vo vysokohorskom alpskom štýle, ktorého charakteristickým znakom je hrázdené murivo.

To znamená, že konštrukcia kostola je drevená a steny sú vyplnené murivom. Štíty kostola sú bohato vyrezávané a zdobené. Kostolík patrí medzi najkrajšie stavby nielen v Starom Smokovci, ale aj v celých Vysokých Tatrách. Jeho súčasťou sú vitráže na oknách, ktoré zhotovil akademický maliar Vincent Hložník so svojou manželkou a dcérou.

Problémy nastali aj s pôvodnou vežou, ktorá sa kvôli slabým základom naklonila. V roku 1932 bola veža demontovaná a nad vchodom bol urobený jednoduchý prístrešok. V roku 1959 kostol rekonštruovali a bola postavená aj nová veža,“ informovalo OZ Zachráňme poklady Tatier.


Počasie