• Dnes je: Pondelok 25. októbra 2021 meniny má Aurel

Colníci zaistili tisícky falzifikátov parfumov známych značiek, vodičovi hrozí pokuta

Colníci zaistili tisícky falzifikátov parfumov známych značiek, vodičovi hrozí pokuta

Ak by sa predávali ako originálne výrobky, ich cena by predstavovala čiastku približne 318-tisíc eur.

18.8.2021 (Webnoviny.sk) - Príslušníci Colného úradu Nitra zaistili v blízkosti hraničného priechodu Šahy počas rutinnej kontroly 3 792 kusov parfumov rôznych značiek z dôvodu podozrenia z porušovania práv duševného vlastníctva.

Cena originálnych výrobkov by pri ich predaji na trhu Európskej únie predstavovala sumu približne 318-tisíc eur. O výsledku cestnej kontroly v katastrálnom území obce Šahy informoval Stanislav Pacher z Colného úradu Nitra.

O osude rozhodnú držitelia známok

Ozbrojení príslušníci finančnej správy Colného úradu Nitra zastavili v sobotu počas kontroly motorové vozidlo, v ktorom poľský vodič prevážal z Maďarska 3 792 kusov parfumov. O osude zaisteného tovaru teraz rozhodnú držitelia ochranných známok.

Tí majú možnosť vyjadriť sa do 10 pracovných dní, či chcú vo veci konať a akým spôsobom. Na základe súhlasu držiteľov práva a kontrolovanej osoby je možné tovar zničiť alebo môže držiteľ ochrannej známky dať podnet na súd na ochranu svojho práva.

Vodičovi hrozí sankcia

Vodičovi auta, ktorý zaistený tovar prevážal, hrozí za spáchaný priestupok sankcia pokuty vo výške od 300 do 5100 eur, prípadne prepadnutie tovaru v prospech štátu.

„Colný úrad Nitra upozorňuje spotrebiteľov, aby sa nedali nalákať na podozrivo nízke ceny určitých „značkových“ výrobkov a vyhýbali sa ich nakupovaniu v pochybných a lacných obchodoch, či u rôznych podomových predajcov. Neoriginálne výrobky môžu byť svojím vyhotovením, kvalitou spracovania alebo zložením nebezpečné pre ich zdravie,“ uviedol v tejto súvislosti Pacher.

© SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie