• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Čo robiť, ak nájdete v bankomate zabudnuté bankovky?

Čo robiť, ak nájdete v bankomate zabudnuté bankovky?

Ak sa niekto zamýšľa nad tým, že prečo si skrátka bankomat po určitom čase nevezme peniaze nazad, tak aj to má svoj dôvod.

Doba je dnes rýchla a ľudia pri vyberaní hotovosti už môžu myslieť na povinnosti, ktoré ich čakajú počas dňa.

Môže sa stať, že pri výbere hotovosti z bankomatu nevenujú pozornosť činnosti, ktorú vykonávajú a peniaze si zabudnú vziať.

Ako sa dostať k svojej zabudnutej hotovosti, resp. čo robiť v prípade nájdenia peňazí v bankomate? Skúsenosti bánk potvrdzujú, že pri dodržaní základných pravidiel je pravdepodobnosť vrátenia peňazí pomerne vysoká.

Čo má robiť klient

Ak sa už niekomu takáto situácia stala, je potrebné, aby klient ihneď kontaktovala svoju banku, ktorá mu vydala platobnú kartu. Mal by podať reklamáciu o strate peňazí, v ktorej uvedie výšku hotovosti, miesto, dátum a čas výberu.


Banka na základe šetrenia môže zistiť, čo sa s nájdenými peniazmi stalo a klient má šancu, že sa jeho peniaze nájdu a budú mu vrátené.


V prípade, ak sa peniaze nepodarí nájsť, resp. nálezca ich nevráti, je možné obrátiť sa na políciu. Banka, ktorej patrí bankomat, poskytne polícii potrebnú súčinnosť.

Čo má robiť nálezca

Nájdené peniaze z bankomatu by mal nálezca vrátiť v ktorejkoľvek pobočke banky, ktorej patrí bankomat alebo na polícii.

Pri odovzdaní peňazí uvedie miesto, dátum a čas nálezu. O odovzdaní nájdenej hotovosti v bankomate by si mal nálezca vyžiadať potvrdenie.


Ak by si niekto nájdené peniaze ponechal, išlo by o bezdôvodné obohatenie a človek sa tak vystavuje riziku trestného stíhania.

Pokus o podvod

Ak sa niekto zamýšľa nad tým, že prečo si skrátka bankomat po určitom čase nevezme peniaze nazad, tak aj to má svoj dôvod. Odpoveďou je pokus o podvod.


Niektorí totiž okrádali banku tým, že si dávali vybrať peniaze, z bankoviek si vzali len niektoré a zvyšné sa zasunuli nazad do bankomatu. No ten nevedel čítať ich hodnotu.


Tým pádom si myslel, že berie nazad presne ten istý obnos, aký aj pred chvíľu vydal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie