• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Čo najviac trápi Slovákov? Za druhý najväčší problém považujú situáciu v zdravotníctve

Čo najviac trápi Slovákov? Za druhý najväčší problém považujú situáciu v zdravotníctve

Ako prieskum ukázal, podľa 41 percent opýtaných by vláda mala riešiť korupciu a 10 percent uviedlo vojnu na Ukrajine.

24.4.2023 (SITA.sk) - Zastropovanie cien občanom Slovenska nepomohlo, naďalej ich trápia vysoké ceny. Vyplýva to z prieskumu agentúry MNFORCE pre denník Plus jeden deň. Z prieskumu vyplynulo, že 69 percent respondentov považuje vysoké ceny za najdôležitejší problém, ktorému by mala vláda venovať pozornosť.

Problematika práv LGBTI

Za druhý najväčší problém 65 percent opýtaných považuje situáciu v zdravotníctve a 58 percent respondentov uviedlo sociálne témy. Z ponúknutých možností za najmenší problém občania Slovenska považujú riešenie problematiky práv LGBTI komunity. Agentúra MNFORCE vykonávala prieskum od 18. do 21. apríla na vzorke 1 000 respondentov.

Z prieskumu tiež vyplynulo, že verejnosť vníma negatívne aj zastropovanie cien. Podľa 81 percent opýtaných sú ceny potravín stále vysoké.

Socioekonomické témy

Je pochopiteľné, že občania považujú socioekonomické témy, ktoré ich ovplyvňujú v každodennom živote, za prioritné voči tým, ktoré sú pre nich abstraktné. Neznamená to nevyhnutne, že by pre nich vojna alebo hodnotové otázky boli nedôležité, ale socioekonomické témy sú pre väčšinu obyvateľov dôležitejšie. Vo volebnej kampani sa zrejme viacero strán pokúsi privlastniť si práve socioekonomické témy, prípadne tému korupcie a budú podsúvať konkurencii to, že rieši "hodnotové" témy," uviedol pre denník Plus jeden deň Vlado Chaloupka z agentúry MNFORCE.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie