• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Členovia zdravotníckeho tímu Maradonu idú pred súd, na krku majú obvinenie a hrozí im až 25 rokov

Členovia zdravotníckeho tímu Maradonu idú pred súd, na krku majú obvinenie a hrozí im až 25 rokov

Podľa záverečnej správy lekárskej komisie Maradona trpel pred smrťou viac ako 12 hodín veľkými bolesťami a nedostal adekvátnu liečbu.

20.4.2023 (SITA.sk) - Osem členov zdravotníckeho personálu legendárneho argentínskeho futbalistu Diega Maradonu sa postaví pred súd v Argentíne a bude čeliť obvineniu zo zabitia z nedbanlivosti.

Traja sudcovia z odvolacieho súdu v San Isidro pri Buenos Aires potvrdili, že obžalovaní sa budú zodpovedať pred sudcom. Termín súdneho procesu zatiaľ nie je známy, no zrejme sa nezačne skôr ako v roku 2024.

Hrozí im až 25 rokov za mrežami

Argentínsky sudca Orlando Díaz v júni minulého roka začal na žiadosť prokuratúry trestné stíhanie. Medzi obžalovanými sú neurochirurg Leopoldo Luque, psychiater Agustin Cosachov, psychológ Carlos Díaz, lekári Nancy Forliniová a Pedro Di Spagna, ošetrovateľský koordinátor Mariano Perroni a zdravotní asistenti Ricardo Almirón a Dahiana Madridová.


Niekoľko týždňov pred smrťou podstúpil operáciu mozgu, po ktorej bol v domácej starostlivosti, pričom malo dôjsť k vážnym pochybeniam, ktoré viedli k jeho smrti.


Obvineným z možného zabitia bývalého futbalistu Boca Juniors, FC Barcelona či SSC Neapol hrozí v prípade dokázania viny až 25 rokov za mrežami. Všetci, vrátane Maradonovho osobného lekára a psychológa, svoje obvinenia popreli.

Nedostal adekvátnu liečbu

Podľa záverečnej správy lekárskej komisie Maradona trpel pred smrťou viac ako 12 hodín veľkými bolesťami a nedostal adekvátnu liečbu. Ak by ho odviezli ho nemocnice a tam by dostal potrebnú pomoc, mohol prežiť. Podľa pitevnej správy bola príčina jeho smrti prirodzená.

Legenda argentínskeho futbalu hrala na štyroch svetových šampionátoch. So svojou rodnou krajinou Maradona získal aj titul majstra sveta - v roku 1986 v Mexiku. O štyri roky neskôr v Taliansku sa Argentína dostala do finále, v ktorom však prehrala s Nemeckom. Na šampionáte v Mexiku získal Maradona ocenenie pre najlepšieho hráča turnaja. Okrem toho počas kariéry obdržal množstvo individuálnych trofejí, medzi inými sa dvakrát stal najlepším futbalistom sveta (1986 a 1987).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie