• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Členovia úradníckej vlády neboli podľa Sólymosa vybratí na základe národnosti, ale odbornosti

Členovia úradníckej vlády neboli podľa Sólymosa vybratí na základe národnosti, ale odbornosti

Prezidentka Zuzana Čaputová zverejnila mená členov úradníckej vlády.

12.5.2023 (SITA.sk) - Členovia vlády neboli na posty vybratí na základe svojej národnosti, ale odbornosti. Ako ďalej v tlačovej správe informoval predseda republikovej rady Aliancie László Sólymos, odkedy je známe meno úradníckeho predsedu vlády, mnohí zdôraznili jeho národnostnú príslušnosť a hádali aj počet maďarských ministrov budúceho kabinetu.

Zostavenie štátneho rozpočtu

Na základe zverejneného zoznamu nominantov prezidentkou Zuzanou Čaputovou budú dvaja. Dodal, že od úradníckej vlády očakáva odbornosť a zostavenie zodpovedného štátneho rozpočtu.

Podľa Sólymosa by mal budúci premiér Ľudovít Ódor predstaviť štátny rozpočet ešte pred predčasnými parlamentnými voľbami vzhľadom na politickú situáciu a termín volieb.

Celková atmosféra v spoločnosti nebude závisieť len od komunikačných zručností Ódora a členov jeho tímu. Náladu ľudí značne ovplyvňuje aj kampaňová rétorika predsedov a členov parlamentných strán, ktorí majú veľký mediálny priestor," tvrdí Sólymos.

Nestranný odborník

Ako bývalý minister životného prostredia si myslí, že Milan Chrenko preberá tento rezort v hlbokom chaose, no zároveň si myslí, že novú výzvu zvládne.

„Ide o stopercentného nestranného odborníka a zdecimované ministerstvo zastabilizuje. Milan bol počas mojich štyroch rokov na ministerstve veľkým prínosom a vždy som sa vedel na neho spoľahnúť," uviedol Sólymos na sociálnej sieti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie