• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Člena extrémistickej skupiny Proud Boys odsúdili na 17 rokov pre útok na Kapitol

Člena extrémistickej skupiny Proud Boys odsúdili na 17 rokov pre útok na Kapitol

Biggs pomohol viesť desiatky členov a podporovateľov Proud Boys v pochode na Kapitol.

1.9.2023 (SITA.sk) - Bývalého organizátora americkej krajne pravicovej extrémistickej skupiny Proud Boys vo štvrtok odsúdili na 17 rokov väzenia za vedenie útoku podporovateľov bývalého prezidenta Donalda Trumpa na Kapitol.

Trest je druhý najdlhší

Trest pre Josepha Biggsa je druhý najdlhší spomedzi stoviek trestov súvisiacich s udalosťami zo 6. januára 2021, dlhšie odňatie slobody má už len zakladateľ extrémistickej skupiny Oath Keepers Stewart Rhodes. Federálni prokurátori odporúčali pre Biggsa 33-ročný trest odňatia slobody.

Biggs pomohol viesť desiatky členov a podporovateľov Proud Boys v pochode na Kapitol, ktorého cieľom bolo zabrániť Joeovi Bidenovi v prevzatí prezidentského úradu po voľbách v roku 2020.

Prinútil utiecť zákonodarcov

Biggs a ďalší Proud Boys sa pridali k davu, ktorý prerazil policajné zábrany a prinútil zákonodarcov v Kongrese utiecť, keď mali potvrdiť Bidenovo volebné víťazstvo.

Súd ešte separátne rozhodne o trestoch pre štyroch ďalších členoch Proud Boys, ktorých porota v máji uznala vinnými, okrem iného z protištátneho sprisahania. V utorok by sa mal trest dozvedieť líder Proud Boys Enrique Tarrio.

V súvislosti s útokom na Kapitol obvinili z federálnych trestných činov viac ako 1 100 ľudí. Viac ako 600 z nich odsúdili.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie