• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Citroën plánuje vytvoriť nový elektromobil, vyrábať sa bude v Trnave

Citroën plánuje vytvoriť nový elektromobil, vyrábať sa bude v Trnave

Skupina Stellantis stavia Citroën do pozície jedného z hlavných obranných opatrení proti rýchlo sa rozširujúcemu zoznamu čínskych výrobcov, ktorí v Európe uvádzajú lacnejšie elektrické vozidlá.

Francúzska značka automobilov Citroën plánuje vynoviť model C3 ako elektromobil. Portálu Auto Express to prezradil generálny riaditeľ spoločnosti Thierry Koskas.

Supermini, ktoré sa bude volať Citroën e-C3, pritom budú vyrábať v závode Stellantis v Trnave, kde vyrábajú končiaci model C3, ako aj Peugeot 208, potvrdil Koskas.

Verzia e-C3 by mala mať podľa neho dojazd viac ako 300 kilometrov. Zatiaľ však nezverejnili žiadne podrobnosti o kapacite batérie alebo výkone. Štartovacia cena by mala byť podľa Koskasa nižšia ako 25-tisíc eur.

Skupina Stellantis stavia Citroën do pozície jedného z hlavných obranných opatrení proti rýchlo sa rozširujúcemu zoznamu čínskych výrobcov, ktorí v Európe uvádzajú lacnejšie elektrické vozidlá.

Štyri z 10 nových áut by v roku 2030 mali byť u nás elektromobily, má pomôcť 16 opatrení

Viac ako 180-tis. elektromobilov a takmer 6 600 nabíjacích bodov. Také sú predikcie stavu elektromobility na Slovensku v roku 2030 uvedené v Akčnom plánu rozvoja elektromobility, ktorý schválila vláda.

Nárast nabíjacej infraštruktúry

Ku koncu prvého štvrťroka tohto roku pritom po našich cestách jazdilo niečo vyše 7 000 batériových elektromobilov, ktoré mali k dispozícii 1 576 verejných nabíjacích bodov.


„Na Slovensku sa predpokladá zrýchľovanie tempa rastu počtu elektromobilov zo súčasných 1,7 % na 10 % v roku 2025. Do konca roka 2030 očakávame 183 tis., pričom podiel nových registrácií by mal dosiahnuť 39 %,“ odhaduje v materiáli Ministerstvo hospodárstva SR.


Tento trend si podľa neho bude vyžadovať aj výrazný nárast počtu verejne prístupnej nabíjacej infraštruktúry.

Opatrenia z akčného plánu

Uvedený rast by malo podporiť 16 opatrení v schválenom akčnom pláne. Väčšina z nich je finančne priamo krytá z Plánu obnovy a odolnosti SR. Ide o viac ako 80 mil. eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie