• Dnes je: Piatok 23. októbra 2020 meniny má Alojzia

Čistky ministra Doležala pokračujú, Helexa končí na čele Slovenskej pošty

Čistky ministra Doležala pokračujú, Helexa končí na čele Slovenskej pošty

Podľa ministra dopravy išlo o zásadné manažérske zlyhanie.

28.4.2020 (Webnoviny.sk) - Generálny riaditeľ Slovenskej pošty Peter Helexa v jej vedení končí. Vo funkcii bude pre krízovú situáciu s koronavírusom do 1. júna 2020. Rozhodol o tom minister dopravy Andrej Doležal.

„Odvolávam generálneho riaditeľa Slovenskej pošty z dôvodu, že dostatočne včas nepripravil verejné obstarávanie v súvislosti so strážením budov Slovenskej pošty a v súvislosti s prevodom peňazí pre Slovenskú poštu,“ informoval v utorok Andrej Doležal.

„Keďže o tom, že táto zmluva končí 30. apríla vedeli všetci a riaditeľ o tom mal vedieť tiež, ide o zásadné zlyhanie. Najmä v tom, že nielenže nemáme vysúťaženého vykonávateľa na tieto typy služieb, ale verejné obstarávanie v týchto veciach ani nebolo začaté. Za normálnych okolností by som postupoval striktne a riaditeľa odvolal hneď, avšak pre súčasnú situáciu si to neviem predstaviť. V tejto situácii si neviem predstaviť zveriť niekomu poštu, kto bude poverený iba dočasným vedením. Preto som požiadal pána generálneho riaditeľa, aby viedol poštu do 1. júna 2020,“ dodal Doležal.

Viac k téme: minister dopravy a výstavby SR

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie