• Dnes je: Sobota 07. decembra 2019 meniny má Ambróz

Činoherci SND požiadali ministerku Laššákovú o stretnutie a riešenie vzniknutej situácie

Činoherci SND požiadali ministerku Laššákovú o stretnutie a riešenie vzniknutej situácie

Činoherci nesúhlasia s rozhodnutím generálneho riaditeľa SND Vladimíra Antalu odvolať z vedenia ich súboru Michala Vajdičku v úvode 100.

15.11.2019 (Webnoviny.sk) - Generálny riaditeľ Slovenského národného divadla Vladimír Antala zvolal na koniec novembra interné pracovné stretnutie všetkých subjektov divadla na pôde SND, na ktoré pozval aj ministerku kultúry Ľubicu Laššákovú. Tá pozvanie prijala a na stretnutí sa zúčastní. Agentúru SITA o tom informoval Pavol Čorba z kancelárie ministerky kultúry.

Zamestnanci Činohry SND požiadali ministerku kultúry Ľubicu Laššákovú o verejné stretnutie v novembri a transparentné riešenie situácie v Slovenskom národnom divadle (SND). Urobili tak počas stredajšieho brífingu platformy Stojíme pri kultúre pred bratislavským sídlom Ministerstva kultúry.

Činoherci sú proti rozhodnutiu generálneho riaditeľa SND Vladimíra Antalu odvolať predošlého šéfa prvej činohernej scény Michala Vajdičku v úvode 100. sezóny. Antala odvolal Vajdičku z funkcie 3. septembra a o deň na to 4. septembra vymenoval za riaditeľa Činohry SND jej bývalého dramaturga Petra Kováča.

Ako dôvody SND uviedlo nezvládnutie manažérskych povinností. Zamestnanci činohry divadla taktiež nesúhlasia so spôsobom vymenovania Vladimíra Antalu za generálneho riaditeľa SND. Ministerstvo trvalo na tom, že požiadavky činohry sú internou záležitosťou SND, do ktorej nebude zasahovať.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?


Počasie